کسب تناسب اندام پس از بچه دارشدن

کسب تناسب اندام پس از بچه دارشدن

bardari

اگر به تازگی زایمان کرده اید و می خواهید از وزنتان بکاهید بهتر است به برخی توصیه ها و ترفندهای مهم در این زمینه دقت کنید و به تنظیم اشتها و ورزش منظم به تناسب اندام قبل از بارداری دست یابید

حالا دیگر فرزندتان را در آغوش گرفته اید و باید آماده شوید که از زندگی به عنوان یک مادر لذت ببرید.  با اینکه زایمان فرزندتان یکی از بهترین هدایای دنیاست که به شما داده، چیز دیگری نیز برایتان داشته که شاید از آن زیاد خوشتان نیاید، بله اضافه وزن بعد از بارداری که مسلما از آن متنفرید.
طبیعی است که می خواهید اضافه وزن دوره بارداری خود را کاهش دهید، اما باید مطمئن شوید که این کار را از راه درستی انجام می دهید. به جای اینکه به سراغ رژیم های سختی بروید که می توانند به خودتان و فرزند شیرخوارتان آسیب برسانند بهتر است از راهی امن و طبیعی اقدام کنید. در ادامه نکاتی را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید بعد از زایمان به مرور و با خیال راحت کاهش وزنی مناسب داشته باشید.

1- خوردن وعده ها به صورت منظم

2- وعده های متعدد اما کوچک

3- سراغ غذاهایی بروید که کالری شان کم است

4- آب بدن را تامین کنید

5- ورزش را شروع کنید

6- به اندازه کافی بخوابید

7- تمرین با وزن نوزاد

8- حواستان به میان وعده هایی که می خورید باشد

9- سطح استرس خود را کاهش دهید

10- رقص

11- ماست بخورید

12- قبل از اینکه وعده های غذایی را میل کنید آب بنوشید

13- موارد اضافی را قطع کنید

14- زود غذا بخورید

15- هر وقت فرصت پیدا کردید راه بروید

16- به خود زمان دهید

17- هوشمندانه خرید کنید

18- در مصرف کافئین زیاده روی نکنید

19- در خانه غذا بخورید

20- با انگیزه بمانید

مادر های عزیز، کاهش وزن پس از بارداری احتیاج به زمان دارد پس با انتخاب های درست و هوشمندانه و کمی سخت کوشی خود را در این مسیر کمک کنید. صبر و پشتکار دو اصل کلیدی در این راه هستند، پس انجام آنچه را شروع کردید ادامه دهید. قبل از انجام هر کاری با پزشک خود صحبت کنید و تایید او را درباره سلامت بودنش بگیرید.

دفعات بازدید : 155