تغییر در طعم شیر مادر با ورزش

تغییر در طعم شیر مادر با ورزش

738303_265مادران شیرده بهتر است پس از ورزش به فرزندشان شیر ندهند و شیر خود را قبل از فعالیت ورزشی بدوشند و به فرزندشان پس از هر نوع ورزشی شیر ندهند چون باعث تغییر در طعم آن خواهد شد

برای بهبود وضعیت جسمانی و روانی مادر شیرده فعالیت بدنی مناسب از اهمیت خاصی برخوردار است و پیشنهاد می‌شود که حتما ساعاتی را در هفته به ورزش اختصاص دهید. البته شاید این سوال برایتان مطرح باشد که بهتر است چه زمانی را به ورزش کردن اختصاص دهید.

دکتر هاله دادگستر، متخصص پزشکی ورزشی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «سلامانه» در این باره گفت: «بهتر است فعالیت ورزشی پس از شیردهی به شیرخوار صورت بگیرد.»

وی در ادامه افزود: «شیرخواران خوردن شیر مادر را قبل از ورزش به بعد از ورزش ترجیح می‌دهند. بنابراین توصیه می‌کنیم که مادران شیرده، به ویژه قبل از انجام ورزش‌های شدید، شیر خود را بدوشند.»

دادگستر، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در پاسخ به این سوال که فعالیت ورزشی در دوران شیردهی می‌تواند روی طعم شیر مادر تاثیر بگذارد یا نه، گفت: «اگرچه ورزش با شدت متوسط، اثر سویی بر شیردهی ندارد ولی توصیه می‌شود مادران شیرده به خصوص قبل از انجام ورزش‌های شدید، شیر خود را بدوشند تا از تغییر طعم شیر به واسطه افزایش اسید لاکتیک جلوگیری شود.»

دفعات بازدید : 153