صالحی امیری: به موفقیت وزنه برداری در المپیک امیدوارم

1397/08/28 - 04:30:00 ق.ظ
صالحی امیری: به موفقیت وزنه برداری در المپیک امیدوارم

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از فدراسیون وزنه برداری، «سیدرضا صالحی امیری» در خصوص موفقیت اخیر وزنه برداران کشورمان در رقابت های جهانی عشق آباد افزود: کسب عنوان سومی آن هم با تیمی ناقص در مسابقات جهانی ترکمنستان کار بزرگی بود که بابت آن به تمام مسوولان، کادر فنی و ملی پوشان این رشته تبریک و خسته نباشید می گویم.
وی ادامه داد: طبق گزارش مسوولان فدراسیون و کارشناسان، امسال برخلاف سال گذشته تمامی کشورهای مطرح در این رویداد حضور داشتند تا وزنه برداران کشورمان در رقابتی تمام عیار به مصاف حریفان خود بروند و این افتخار بزرگ را به دست آورند.
رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان یاد آور شد: این رشته از گذشته های دور برای کشورمان افتخار و پیروزی کسب کرده و در اکثر رویدادهایی که شرکت کرده موجبات شادی و نشاط عمومی را فراهم ساخته است. به موفقیت وزنه برداری در مسابقات پیش رو به خصوص بازیهای المپیک 2020 توکیو، هرچند با سهمیه اندک بسیار امیدوارم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: حمایت از تمامی رشته ها به ویژه رشته های المپیکی و مدال آور در دستور کار ستاد عالی و هیات اجرایی کمیته ملی المپیک است و در حد و حدود اختیارات و توان مان از آنها حمایت خواهیم کرد.
رقابت های وزنه برداری جهان سال 2018 روزهای 9 تا 19 آبان در عشق آباد ترکمنستان برگزار شد که تیم ملی ایران با هشت وزنه بردار در این رقابت ها حضور یافت و با سه مدال طلا توسط سهراب مرادی در دسته 96 کیلوگرم، یک طلا و یک برنز توسط رضا بیرالوند در دسته 102 کیلوگرم و یک طلا، یک نقره و یک برنز نیز توسط علی هاشمی در دسته 102 کیلوگرم و 448 امتیاز بعد از چین و بلاروس در جایگاه سوم جهان قرار گرفت.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*