فرماندار: موانع اجرای پروژه خط انتقال برق فشار قوی جهرم رفع شد

1398/02/26 - 03:24:00 ب.ظ
فرماندار: موانع اجرای پروژه خط انتقال برق فشار قوی جهرم رفع شد

علیرضا صحراییان، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با انعقاد این تفاهم نامه، عملیات اجرای طرح خط انتقال برق فشار قوی شبکه سراسری برای احداث پست برق جهرم 4 مجددا از سر گرفته می‌شود.
وی بیان داشت: همچنین به استناد این تفاهم‌ نامه، مقرر شد شرکت برق منطقه‌ای فارس برای پایداری شبکه برق سراسری در شهر جهرم، در اجرای عملیات این طرح تسریع و خسارت وارده به مسیر اجرای این پروژه را به شهرداری جهرم پرداخت کند.
صحراییان، در بخش دیگری از مطالب خود گفت: برای توزیع بهینه آب شهری، اجرای عملیات اتصال خطوط انتقال از چاه‌های جدید این شهر به طول یک و نیم کیلومتر آغاز شده است.
وی ادامه داد: یک میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز این طرح از محل منابع سرمایه‌ای استانی تامین شده است و 500 خانوار جهرمی از مزایای این پروژه بهره‌مند خواهند شد.
فرماندار ویژه شهرستان جهرم اضافه کرد: همچنین با پیگیری هایی که انجام شده، مشکل کمبود و فشار کم آب منطقه شهید سحر خیز جهرم با بهره برداری از یک حلقه چاه جدید در حال برطرف شدن است و آب این چاه تا هفته آینده وارد مدار شبکه آب رسانی خواهد شد.
صحراییان، در مورد رسیدگی به وضعیت آب مناطق روستایی شهرستان جهرم نیز اظهار داشت: عملیات تعویض شبکه توزیع آب آشامیدنی روستای علی آباد در بخش خفر این شهرستان، اسفند 97 با صرف هزینه هفت میلیارد ریال از محل اعتبارات آبفای روستایی فارس و دهیاری ها به انجام رسید.
وی افزود: فرسودگی لوله‌های شبکه داخلی آب شرب روستای علی آباد موجب هدر روی آب، افت فشار و کاهش کیفیت آب شرب این روستا شده بود.
به گفته صحراییان، با تعویض شبکه داخلی آب شرب این روستا به طول 13هزار و 200 متر، مشکل 38 درصدی هدرروی و نشت آب در این منطقه برطرف شد.
او اظهار داشت: 467 خانوار روستای علی آباد بخش خفر جهرم که شامل یک هزار و 400 نفر است از مزایای این طرح بهره‌مند شدند.
معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان جهرم گفت: همچنین طرح آبرسانی به روستای برایجان بخش خفر با مخزن 500 هزار لیتر و اعتبار سه میلیارد ریال از محل اعتبارات توازن استانی در سال 97 آغاز شد.
صحراییان بیان کرد: این طرح در سال 98 به بهره برداری می رسد و 2 هزار نفر در روستای یاد شده از موهبت آب آشامیدنی سالم برخوردار می شوند.
شهرستان جهرم در فاصله 193کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.
9910 /6118

انتهای پیام /*