توسعه ورزش نابینایان اصفهان نیازمند حمایت همه جانبه است

1398/02/30 - 10:08:00 ق.ظ
توسعه ورزش نابینایان اصفهان نیازمند حمایت همه جانبه است

سید اصغر فیاض روز دوشنبه کمبود اعتبارات را عمده چالش این هیات اعلام و اضافه کرد: تزریق اعتبارات در برگزاری مسابقات، اجرای برنامه‌ های آموزشی و اردوهای فرهنگی عاملی موثر برای ارتقای هیأت ‌های ورزشی است که حمایت مالی بیش از این از دست مسوولان استان خارج است.
وی بودجه سال 97 هیات را حدود یک میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان کرد: در صورتی که هیات بخواهد به اهداف کلی خود در بحث استعدادیابی، آموزش، اعزام به مسابقات و میزبانی دست پیدا کند حدود 10 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی ادامه داد : 450 ورزشکار سازمان ‌یافته به صورت فعال و در رشته ‌های فوتبال پنج نفره، گلبال، دو و میدانی ،جودو، پاور لیفتینگ ، شطرنج، ورزش همگانی و شنا در بخش آقایان و رشته های دو میدانی، شطرنج، گلبال، ورزش های همگانی، و شنادر بخش خانم ها زیر نظر این هیأت فعالیت دارند.
وی ورزش را عاملی برای افزایش شادابی در بین نابینایان و کم بینایان و در نهایت زمینه کسب استقلال نسبی آنان ذکر کرد و یادآور شد: یکی از راه حل های توانمند سازی معلولان گرایش به ورزش است و ورزش می تواند به سلامت روح و روان آن ها کمک و از منزوی شدنشان جلوگیری کند.
وی حمایت وزارت ورزش و جوانان برای بهبود زیرساخت‌ های ورزشی هیأت نابینایان و کم بینایان را ضروری دانست و بیان کرد : ایجاد سالن ‌های اختصاصی مجهز، عاملی برای استقبال این ورزشکاران از مقوله ورزش و تحرک است.
فیاض با اشاره به این که هیأت نابینایان استان با وجود مشکلات اعتباری عزم خود را برای ساماندهی و رفع موانع و کمبودهای ورزشکاران روشندل و کم‌ بینا جذب کرده است، گفت: برای عملیاتی شدن این اهداف اداره کل های بهزیستی و ورزش و جوانان استان یاریگر و پای کار هستند.
وی در آخر جایگاه اصفهان را سطح ملی در رشته های دو و میدانی،جودو، پاورلیفتینگ، شنا و گلبال اول و در سطح بین المللی در جایگاه سوم دانست و گفت : پانزده درصد مدال های کشور را استان اصفهان به دست می آورد.
استان اصفهان با 48 هیات ورزشی، افزون بر 300 هزار ورزشکار سازمان دهی شده دارد.
م/س 6026/

انتهای پیام /*