عدالت محوری ملاک المپیاد استعدادهای برتر کشور بود

1398/02/30 - 03:35:00 ب.ظ
عدالت محوری ملاک المپیاد استعدادهای برتر کشور بود

به گزارش خبرنگار ایرنا احمد سعادتمند عصر دوشنبه در نشست با روسا، دبیران و نائب رئیسان هیات های ورزشی کردستان اظهار داشت: 32 فدراسیون در رده نوجوانان مسابقات قهرمانی برگزار نمی کنند و همه آرزو آمال این ورزشکاران به مسابقات استانی محدود شده است.
وی با بیان اینکه 16 استان هم در لیگ برتر حضور ندارند اضافه کرد: به همین دلیل در رنج سنی 12 تا 15 سال برگزاری المپیاد استعدادهای برتر را برنامه ریزی کردیم.
وی افزود: 450 هزار نفر در این سنین در مسابقات انتخابی این المپیاد شرکت کردند که در نهایت 21 هزار نفر موفق به حضور در این المپیاد شدند.
سعادتمند گفت: در نهایت 2 هزار و 448 نفر از سراسر کشور در این مسابقات انتخاب شدند و اکنون پرونده آماری و اطلاعاتی این ورزشکاران تشکیل و ثبت شده است.
سعادتمند اظهار داشت: در این المپیاد سه رکورد در رشته دومیدانی جابجا شد که قبلا ورزشکاران این رکوردها دیده نمی شدند.
مدیرکل آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: دهه فجر امسال از تیم های خارجی در رده پایه برای حضور در مسابقات دعوت می شوند.
معاون آموزش های پایه و استعداد یابی وزارت ورزش و جوانان هم در این نشست گفت: استان کردستان از میان یک هزار و 665 مدال کسب شده در این المپیاد توانست 71 مدال کسب کند و از 77 رشته 68 ورزشکار مستعد کردستانی شناسایی شدند.
شهرام عظیمی اظهار داشت: برگزاری المپیاد استعدادهای برتر از اولویت های وزارت ورزش و جوانان است که برای این المپیاد نیز 108 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافت.
وی افزود: توسعه مشارکت در بین خانواده ها، تقویت وحدت میان اقوام، ارتقای سطح نگرش اعتماد خانواده ها به ورزش، تقویت فرهنگ عدالت محوری در توزیع منابع مالی و تعالی ورزش بانوان برخی از دستاوردهای مهم المپیاد استعدادهای برتر است.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان هم در این نشست گفت: این استان در المپیاد استعدادهای برتر از نظر مدالی در میان هشت استان برتر قرار گرفت و 71 مدال در 14 رشته کسب کرد.
حامد جولایی با بیان اینکه استان کردستان 500 نفر داور، مربی و ورزشکار به مسابقات کشوری اعزام کرد، افزود: هرچند این استان از نظر زیرساختی در سطح مناسبی قرار ندارد اما از نظر استعداد در شرایط خوبی است.
وی اضافه کرد: در المپیاد استعدادهای برتر شهرستان های دهگلان، سروآباد و بانه نتوانستند مدالی کسب کنند.
وی با تاکید بر اینکه المپیاد استعدادهای برتر از اعتبار خاصی برخوردار است برای میزبانی برگزاری این المپیاد در 10 رشته ورزشی اعلام آمادگی کرد.
6108 / 3034

انتهای پیام /*