معارفه مدیر کل جدید دفتر موسیقی برگزار شد

1398/03/01 - 03:07:00 ب.ظ
معارفه مدیر کل جدید دفتر موسیقی برگزار شد

عصر چهارشنبه با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران مجموعه معاونت، از خدمات علی ترابی در دفتر موسیقی قدرانی و محمد اله یاری فومنی به عنوان مدیر کل جدید دفتر موسیقی معرفی شد.
همچنین در این جلسه، مرتضی نیک نژاد؛ معاون دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی هنری با حکم معاون امور هنری به عنوان سرپرست این دفتر معرفی شد.
در این جلسه، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهدای لوح، از خدمات علی ترابی قدرانی کرد و حکم محمد اله یاری؛ مدیر کل دفتر موسیقی و مرتضی نیک نژاد؛ سرپرست دفتر آموزش و توسعه فعالیتهای فرهنگی و هنری را به آنان اعطا کرد.
سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه، با قدردانی از علی ترابی گفت: ترابی در 14 ماه فعالیت، به عنوان مدیر کل دفتر موسیقی زحمت کشید و پس از این در کنار ما خواهد بود و در حوزه دیگر مورد علاقه ایشان در مجموعه معاونت امور هنری از خدماتشان بهره می گیریم.
حسینی در ادامه گفت: محمد اله یاری فومنی هم در مدتی که در دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری حضور داشت، توانست تحولی در این اداره کل ایجاد کند؛ آموزش هنر رکن اصلی هنر است و اگر هنر در جامعه ای بالنده است به خاطر چگونگی آموزش هنر است. موسیقی، در کشور شرایط دشواری دارد و اداره امور هنری دشوار است. امیدواریم که اله یاری در این مسئولیت موفق باشد.
ترابی گفت: پیش از اینکه به عنوان مدیر کل دفتر موسیقی فعالیت کنم، شناختی از آقای حسینی نداشتم اما در این مدت 14 ماه حضور در دفتر موسیقی از حمایت معاون هنری برخوردار بودم که از ایشان و وزیر محترم به خاطر حمایت ها قدردانی می کنم. شیوه کار در این مدت، در دفتر موسیقی، اعتماد به اهالی هنر بود و تا حد امکان در این مسیر حرکت کردم. شوراهایی که کارایی نداشتند را با احترام به هنرمندان و استادان موسیقی، تعطیل کردیم و روند صدور مجوز تحول پیدا کرد. اما در راستای منافع موسیقی به نقطه ای رسیدم که ممکن است نبودنم در دفتر موسیقی، کمک به موسیقی باشد. امیدوارم این امر تلنگری باشد تا حریم موسیقی بهتر رعایت شود و هنرمندان بیشتر اعتماد کنند که مدیران کنار هنرمندان هستند و با هم برای اعتلای هنر تلاش کنند.
«خوشحالم آقای اله یاری که در یک سال گذشته جلسات متعددی در کنار هم بودیم و تعامل و روحیه همراهی با هنرمندان دارد برای این مسئولیت انتخاب شد و امیدوارم با حمایت های معاون امور هنری، گام های مؤثرتری بردارد».
اله یاری فومنی نیز گزارشی از فعالیت های دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی هنری ارایه کرد و گفت: هر چند نگاه جدی به آموزش هنر در سیاستگذاری کلان وجود ندارد اما معاونت هنری توجه جدی به آموزش هنر دارد و در این مدت، طرح ها و برنامه هایی در راستای آموزش هنر دنبال شد. همچنین در جلسات شورای مرکزی نظارت برآموزشگاه های آزاد هنری که اعتماد و سپردن امور به اهل هنر بود، آقای ترابی حضور جدی داشت و جلسات مشترکی با هم داشتیم و از ایشان آموختم و از تجربه و نظرات ایشان قطعاَ استفاده می کنم. آقای نیک نژاد، معاون دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری از افراد باسابقه در این دفتر است که امیدواریم در دوره سرپرستی موفق باشد.
روز دوشنبه علی ترابی از سمت خود استعفا داد. همان شب با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد الهیاری فومنی به عنوان مدیر کل جدید دفتر موسیقی منصوب شد. به دنبال استعفای علی ترابی از سمت خود شهرام صارمی موسیقیدان و مدیر اجرای جشنواره سی و چهارم موسیقی فجر که چندی پیش توسط علی ترابی مدیر کل پیشین دفتر موسیقی به دبیری جشنواره ابقا شده بود با ارسال متن سرگشاده ای برای رسانه ها از سمت خود استعفا کرد.
فراهنگ**9494** 9053

انتهای پیام /*