دین اسلام احترام خاصی برای جوانان قائل است

1398/03/01 - 10:17:00 ق.ظ
دین اسلام احترام خاصی برای جوانان قائل است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید قریش موسوی روز چهارشنبه در جلسه معارفه مشاور جوانان استاندار قزوین افزود: آموزه‌های دینی به ما می‌گوید که محور همه موفقیت‌ها و پیروزی‌ها در تاریخ اسلام به جوانان وابسته بوده است.
وی با بیان اینکه تاریخ اسلام همواره بیانگر حضور جوانانی است که سبب ساز اتفاقات بزرگ شده‌اند، اظهار داشت: اسلام از ابتدا توسط جوانان احیا شد و نقش جوان در طول حیات این دین الهی همواره درخشان است.
موسوی به نقش پررنگ جوانان در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: جوانان مسلمان همواره از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا جنگ تحمیلی پای نظام و انقلاب بوده و مجاهدت‌های فراوانی به یادگار گذاشته‌اند.
رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین به دوران جوانی امیر المومنین (ع) پرداخت و گفت: اولین کسی که به دین اسلام گروید، جوانی به نام علی بن ابی طالب بود که در کنار پیامبر (ص) قرار گرفت و همواره در تمام مراحل زندگی یاریگر رسول خدا (ص) باقی ماند.
موسوی با بیان اینکه فرماندهان جنگ پیامبر (ص) را همواره جوانان تشکیل می‌دادند، گفت: جعفر طیار جوانی تازه ازدواج کرده بود که فتح حبشه را در کارنامه خود به ثبت رساند و از این دست جوانان همواره در طول تاریخ اسلام فراوان هستند.
در پایان این مراسم محمد نورمحمدی به عنوان مشاور امور جوانان استاندار قزوین معرفی شد.
۹۹۲۵* ۶۱۰۱

انتهای پیام /*