هشت روستای شهرستان حمیدیه خوزستان همچنان زیر آب هستند

1398/01/29 - 10:12:00 ق.ظ
هشت روستای شهرستان حمیدیه خوزستان همچنان زیر آب هستند

شاهین هاشمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: 13 روستای شهرستان حمیدیه نیز در معرض تهدید سیل ناشی از طغیان رودخانه کرخه بودند که اکنون وضعیت از حالت بحران خارج شده است.
وی گفت: از روز گذشته هیاتی برای محاسبه خسارت سیل به منازل تشکیل شده است.
وی ادامه داد: معیشت بیشتر مردم شهرستان حمیدیه بر پایه کشاورزی است و در سیل اخیر بخش کشاورزی حمیدیه ، بیشترین خسارت ها را متحمل شد.
وی ادامه داد: مطابق برآورد اولیه تاکنون 9 هزار و 150 هکتار گندم، 200 هکتار جو، 950 هکتار صیفی و سبزیجات و 150 هکتار کلزا در این شهرستان خسارت دیده اند.
هاشمی، جمع خسارت های وارده به بخش کشاورزی را یکهزار و 500 میلیارد ریال بیان کرد و افزود: تاکنون بیمه مبلغ 150 میلیارد ریال به کشاورزانی که زمین خود را بیمه کرده بودند خسارت پرداخت کرده است.
وی با بیان اینکه سیل همچنین خسارت هایی به جاده های شهرستان حمیدیه وارد کرده ادامه داد: مسیر ارتباطی بخش خسرج با مرکز حمیدیه قطع است و از داخل جنگل یک راه ارتباطی فرعی درست شده است.
سرپرست فرمانداری حمیدیه گفت: 14 مدرسه روستایی حمیدیه نیز بین 10 تا 90 درصد خسارت دیده اند ضمن اینکه بالا آمدن سطح آب سبب و ورود به برخی منازل مسکونی حمیدیه خسارت هایی را موجب شده است.
وی ادامه داد: هم اکنون آب و برق تمام روستاهای حمیدیه غیر از هشت روستایی که همچنان زیر آب هستند وصل شده است.
هاشمی یادآور شد: غذا،اقلام بهداشتی و آب آشامیدنی برای افرادی که به جنگل های خسرج پناه برده اند تهیه می شود اما باتوجه به امکان استمرار این شرایط در روزهای آینده، درحال تهیه یک اردوگاه اسکان موقت برای این افراد هستیم.
برابر اعلام صورت گرفته اردوگاه های شهید غلامی، شهید فرجوانی، ثامن الائمه(ع) و جوادالائمه(ع)برای اسکان موقت اهالی شهر حمیدیه تعیین شد.
تعدادی از روستاییان خسرج از توابع شهرستان حمیدیه که سیلاب به منازلشان رسید در زاغه های خاکی تیپ 392 زرهی ارتش اسکان یافتند.
شهرستان حمیدیه در 25 کیلومتری غرب اهواز قرار دارد.
9887/ 6037

انتهای پیام /*