32 هزار طرح تولیدی نیمه تمام و راکد در استان تهران وجود دارد

1398/02/26 - 01:43:00 ب.ظ
32 هزار طرح تولیدی نیمه تمام و راکد در استان تهران وجود دارد

به گزارش ایرنا، صابر پرنیان روز پنجشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی استان تهران که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار تهران به میزبانی پاکدشت برگزار شد، اظهارداشت: در حوزه طرح های نیمه تمام، یک هزار و 600 طرح در شهرک های صنعتی دولتی و 6 هزار و 500 واحد در شهرک های صنعتی خصوصی با پیشرفت فیزیکی 60 درصد و 12 هزار واحد راکد در استان تهران وجود دارد.
وی عنوان کرد: نیاز شهرک های صنعتی استان تهران در حوزه برق، یک هزار و 701 مگاوات است که تا کنون 537 مگاوات آن تأمین شده و 300 مگاوات در محدوده بحران و 134 مگاوات درمحدوده فوق بحران قرار دارد.
پرنیان اظهار داشت: به منظور تأمین برق مورد نیاز شهرک های صنعتی استان تهران، به 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تأمین این اعتبار از توان استان خارج و نیاز به مساعدت دولت دارد.
وی تصریح کرد: علاوه بر برق ، شهرک های استان تهران در حوزه آب نیز با مشکل مواجه می باشند و از یکهزار و 676 لیتر بر ثانیه آب مورد نیاز شهرک ها، 300 لیتر برثانیه در محدوده فوق بحرانی قرار دارد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران از راه اندازی بزرگترین شهرک پوشاک خاورمیانه با اعتباری بالغ بر 4 هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی خبر داد و افزود: این پروژه یکی از مهمترین پیشران های اقتصاد کشور است چرا که در حال حاضر صادرات پوشاک ایران 47 سنت است در حالی که ترکیه 140 دلار سرانه صادرات پوشاک دارد.
وی همچنین از راه اندازی شهرک صنعتی آی سی تی در استان تهران خبر داد و افزود: با راه اندازی این شهرک 120 هزار نفر مشغول به کار می شوند.
پرنیان اظهار داشت: در حال حاضر 47 بافت صنعتی فاقد مجوز در استان تهران فعالیت می کنند که فعالان مستقر در این مناطق با مشکلات عدیده ای در حوزه پروانه کسب و برق دارند که نیازمند مساعدت دولت در زمینه تعیین تکلیف این مناطق می باشیم.
به گزارش ایرنا، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه انوشیروان محسنی بند پی امروز پنجشنبه برای افتتاح چند طرح صنعتی به شهرستان ورامین و پاکدشت سفر کرد.
تهرام/7254/6003

انتهای پیام /*