بارش رگباری در بیرجند روان آب به راه انداخت

1398/03/01 - 09:51:00 ق.ظ
بارش رگباری در بیرجند روان آب به راه انداخت

به گزارش ایرنا فعالیت سامانه بارشی جدید از روز گذشته (سه شنبه) در اغلب مناطق استان خراسان جنوبی آغاز شد و ظهر امروز در مرکز استان شدت گرفت.
بارش شدید باران در مدت کوتاه روان آب در خیابان های شهر بیرجند به راه انداخت اما تردد خودروها در حال انجام است و تاکنون گزارشی از آبگرفتگی ساختمان ها دریافت نشده است.
اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی دیروز نسبت به رگبار و رعد و برق سنگین در برخی نقاط استان و وقوع روان آب، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها هشدار داده بود.
به گزارش خبرنگار ایرنا کمیته مدیریت بحران برای بارندگی امروز - چهارشنبه - در شهرداری بیرجند تشکیل شده و نیروهای خدمات شهری در حالت آماده باش هستند.
کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی دقایقی پیش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: براساس خروجی مدل های پیش یابی و تصاویر ماهوارهای هواشناسی با ادامه فعالیت سامانه بارشی تا اواخر وقت امشب، رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید در استان پیش بینی می شود.
فاطمه زارعی افزود: با توجه به ماهیت رگباری بودن بارش ها در این فصل احتمال روان آب در برخی نقاط استان وجود دارد و فردا بعد از ظهر به طور پراکنده شاهد رگبار و رعد و برق پراکنده در شرق استان خواهیم بود.
وی گفت: روند کاهشی دمای هوا امروز و امشب رخ می دهد و کاهش دما برای امروز محسوس و فردا پنجشنبه تغییرات ناچیز خواهد بود.
جانشین رئیس پلیس راه خراسان جنوبی هم گفت: بر اثر ریزش باران اغلب جاده های مواصلاتی استان لغزنده است و رانندگان با احتیاط رانندگی کنند.
سرهنگ محمدباقر توفیقی نیا افزود: هم اکنون در محورهای فردوس - بشرویه، قاین - زیرکوه، آهنگران - زیرکوه، بیرجند - زاهدان، بیرجند - قاین، بیرجند - خوسف، بیرجند - اسدیه و دیهوک - کرمان گزارش بارش باران داشته ایم و این محورها لغزنده است.
وی ادامه داد: در سایر محورها نیز ریزش پراکنده باران، هوا نیمه ابری و در برخی قسمت ها جاده خشک است.
توفیقی نیا بیان کرد: همچنین یک لاین از کیلومتر 34 محور بیرجند - اسدیه بعد از روستاهای القار و رقل بغل به دلیل ریزش کوه بسته شده است، این جاده به صورت کامل بسته نشده و رانندگان از یک لاین هدایت می شوند.
وی گفت: محور روستایی خانکوک به طاهرآباد در شهرستان فردوس نیز به دلیل جاری شدن سیلاب در آب نما موقتی مسدود است.
3215*3028

انتهای پیام /*