17هزار طلبه اهل سنت در کشور آموزش می بینند

1398/02/08 - 09:34:00 ق.ظ
17هزار طلبه اهل سنت در کشور آموزش می بینند

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام کاظم لطفیان روز یکشنبه در همایش تجلیل از اساتید برتر علوم دینی اهل سنت کردستان اظهار داشت: این تعداد طلبه زیر نظر بیش از سه هزار مدرس دینی اهل سنت آموزش می بینند.
وی با اشاره به اینکه وضعیت کنونی مدارس، طلبه ها و مدرسین دینی اهل سنت به نسبت گذشته در شرایط مطلوبی قرار دارد گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی به مسائل و مشکلات فعالان حوزه دینی اهل تسنن بسیار بیشتر از اهل تشیع توجه داشته است.
لطفیان همچنین با بیان اینکه حوزه و مدارس علمیه باید پرچمدار اسلام انقلابی باشد، اضافه کرد: اسلام انقلابی با چهار شاخصه حرکت عقلانی، تشخیص به موقع عنصر عزت و ذلت، دشمن شناسی عمیق و سوق عواطف جامعه به سوی عشق به رسول الله بهترین راه برای تشخیص حق از باطل است.
وی با بیان اینکه در شرایط کنونی روحانیون باید پیشگام حوادث حوزه اجتماعی باشند افزود: برای تحقق این امر روحانیون و مدرسان باید سه مرحله خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی را دنبال کنند.

** 143 مدرس دینی اهل سنت در کردستان مشغول خدمت رسانی هستند
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور نیز گفت: در این استان 143 مدرس دینی اهل سنت تحت پوشش مرکز بزرگ تبلیغات اسلامی مشغول خدمت رسانی و تدریس در سطوح مختلف هستند.
محمد منتظری با اشاره به اینکه شهرستان های کامیاران، دهگلان، بانه و سروآباد در سطوح بالا کمبود مدرس دارند اظهار داشت: با کمک مدیران و مسئولان باید این کمبود هرچه سریعتر رفع شود.
وی با بیان اینکه این استان دارای یک هزارو 463 طلبه اهل سنت تحت پوشش مرکز بزرگ است، اضافه کرد: یک هزارو 49 نفر از این طلبه ها مرد و 414 نفر دیگر زن هستند.
منتظری با اشاره به اینکه مریوان با 319 طلبه مرد و 104 طلبه زن دارای بیشترین طلبه در سطح استان است، تاکید کرد: کامیاران در این زمینه بدون طلبه بوده و در این راستا نیازمند تلاش برای جذب است.
وی با اشاره به نبود روحانی در 70 مسجد از مساجد کامیاران گفت: در تلاش برای جذب روحانی برای این مساجد هستیم.
مدیر کل مرکز بزرگ و تبلیغات اسلامی کردستان افزود: از جمله اقدامات مهم این مرکز می توان به تلاش برای بهره گیری از اساتید توانمند، فراهم کردن بستر مناسب برای تربیت طلاب و ماموستا، صدور گواهینامه و مدرک آموزشی، تنظیم منابع درسی نظام واحد هشت ساله با مشورت اساتید بزرگ استان، برگزاری آزمون های داخلی و ساماندهی مدارس مطابق با نیازهای روز، اشاره کرد.
7349 / 3034

انتهای پیام /*