بیش از19هزارهکتار ازمراتع سیستان وبلوچستان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شد

1398/02/10 - 05:23:00 ق.ظ
بیش از19هزارهکتار ازمراتع سیستان وبلوچستان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شد

غلام حیدر زورقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به آخرین گزارش ارسالی از سازمان خواروبار کشاورزی(فائو) مبنی بر هجوم دسته های ملخ از استانهای دیگر به سیستان و بلوچستان مبارزه با این آفت از 13 اسفند پارسال در این استان آغاز شده است.
وی افزود: هشت هزار و 690 هکتار از سطح سمپاشی شده مراتع در جنوب سیستان و بلوچستان به ملخ بالغ و 9 هزار و 570 هکتار به پوره (بچه ملخ) اختصاص داشت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان ادامه داد: هم اینک مبارزه با ملخ صحرایی در سطح 310 هکتار از مراتع نیکشهر، هزار و 500 هکتار مراتع قصرقند، چهار هزار و 530 هکتار مراتع چابهار، 9 هزار و 410 هکتار مراتع کنارک، هزار و 400 هکتار مراتع دلگان، هزار و 120 هکتار مراتع ایرانشهر انجام شده است.
وی با تاکید بر لزوم اختصاص سریع اعتبارات به مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان گفت: دامنه مبارزه با این آفت هم اینک به 6 شهرستان این استان رسیده این درحالیست که اعتبار ملی برای مبارزه با این آفت خطرناک تخصیص نیافته است.
زورقی با بیان اینکه ملخ های صحرایی هنوز به مزارع کشاورزی سیستان و بلوچستان نرسیده اند تاکید کرد: از آنجایی که بر اساس اعلام سازمان خواروبار کشاورزی(فائو) مرحله بعدی حمله ملخ به این استان در راه است دیده بانی و مبارزه با ملخ صحرایی با جدیت همچنان ادامه دارد.
وی افزود: دسته های پر تراکم این ملخ ها هر نوع سرسبزی اعم از علوفه، غلات، صیفی جات و حتی علف های هرز را که در مسیر خود ببینند مورد هجوم قرار داده و از بین می برند.
7316**3213

انتهای پیام /*