سیل مهربانی همکلاسی های ایران از پایتخت به راه افتاد

1398/01/28 - 08:58:00 ق.ظ
سیل مهربانی همکلاسی های ایران از پایتخت به راه افتاد

به گزارش خبرنگار ایرنا در این مراسم جمعی از مسئولان آموزش و پرورش و تشکل های دانش آموزی نیز به صورت نمادین در مدرسه دخترانه شایسته منطقه 11 تهران حضور داشتند.
قائم ‌مقام وزیر و رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌ و پرورش در این مراسم با اشاره به آغاز این پویش ملی گفت: دانش آموزان بیش از 110 هزار مدرسه در این پویش مشارکت کردند.
«امیرعلی نعمت اللهی» اظهارداشت: امروز دانش آموزان و تشکل های این قشر با همدلی، مشارکت و اتحاد کم نظیر در کنار سایر پایگاه های موثر نظام هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی(ره)، منادی دوستی، صمیمیت، مشارکت و هم افزایی شدند.
وی افزود: امروز دانش آموزان همراهی خود را با دانش آموزان سیل زده کشور اثبات کردند.
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش اظهارداشت: فرهنگیان با همراهی دانش آموزان از ابتدای وقوع سیل با کار جهادی در مناطق سیل زده نقش موثری داشتند و معاونان و بازرسان وزیر نیز گزارش هایی را از حضور فعال فرهنگیان به صورت جهادی و خودجوش در مناطق سیل زده ارائه کرده اند.
وی گفت: علاوه بر این فرهنگیان شاغل، بازنشسته و مدیران کل استان ها آمادگی خود را برای حضور در مناطق سیل زده برای کمک به دانش آموزان و فرهنگیان برای جبران عقب ماندگی درسی اعلام کرده اند.
به گفته نعمت اللهی حدود 250 مدرسه و آموزشگاه به صورت اضطراری در اختیار اسکان سیل زدگان قرار گرفته است.
وی با تشریح اقدامات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این زمینه اظهارداشت: این نهاد نیز از ابتدای وقوع سیل اقدامات موثر فرهنگی و هنری را در مناطق آسیب دیده در دستور کار قرار داده است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این آیین با اشاره به اقدامات این نهاد برای کمک به دانش آموزان و فرهنگیان مناطق سیل زده اظهارداشت: با توجه به تعیین استان های معین برای کمک به استان های سیل زده گلستان، لرستان و خوزستان، آموزش و پرورش نیز برنامه ریزی هایی را برای کمک به دانش آموزان و فرهنگیان این استان ها در دستور کار قرار داده است.
عبدالرضا فولادوند برنامه ریزی های آموزشی، جبران عقب ماندگی های درسی و ارائه خدمات مشاوره‌ ای را از جمله خدمات آموزش و پرورش تهران به مناطق سیل زده عنوان و ابراز امیدواری کرد که با این اقدامات گامی در راستای کمک و نوعدوستی برداشته شده باشد.
به گزارش ایرنا، به دنبال بارش های شدید از روزهای پایانی سال گذشته در برخی مناطق کشور سیل برخی استان ها از جمله خوزستان، لرستان و گلستان را درگیر کرده است.
تهرام/7245/ 1008

انتهای پیام /*