ورزش های همگانی در شبهای رمضان

1398/02/30 - 03:25:00 ب.ظ
ورزش های همگانی در شبهای رمضان

به گزارش ایرنا، فعالیتهای ورزش صبحگاهی در ماه رمضان جنبه شبانه به خود گرفته و مشتریان پر و پا قرص نرمش صبحگاهی بویژه در مشهد، چراغ بوستان ها را تا سحر روشن نگه داشته و فعالیت های شبانه را با چاشنی نرمش های بعد از افطار در بوستان ها، باشگاههای ورزشی و تفرجگاهای شهر به جریان انداخته اند.
عباسپور، بانوی 60 ساله ای که از فعالان دائمی ورزش صبحگاهی در بوستان لاله محله هفت تیر مشهد است در باره تغییر ساعات فعالیتهای ورزشی خود و دوستانش به خبرنگار ایرنا گفت: در ماه مبارک رمضان به همراه دوستان شبها به بوستان لاله می آئیم و علاوه بر انجام نرمش های معمول بیش از گذشته از محیط سر سبز و باصفای بوستان استفاده می کنیم.
وی افزود: بوستان لاله دارای دو زمین اختصاصی به همراه تجهیزات ورزشی برای زنان و مردان است و شبهای ماه رمضان برخی به بهانه ورزش و برخی به هوای دوستان تا سحرگاهان میهمان بوستان محل هستند.
این شهروند مشهدی به فعالیت خرده فروشان در قالب فروش اغذیه و قهوه اشاره کرد و گفت: رونق کسب و کار دست فروشان که اقدام به فروش اقلام خود در این بوستان می کنند نیز مشهود و چشمگیر است.

* برنامه های هیات ورزش همگانی در ماه رمضان
دبیر انجمن ورزش های همگانی خراسان رضوی نیز گفت: فعالیتهای این انجمن در ماه رمضان به دو بخش برنامه های جاری و روزانه و برنامه های خاص تقسیم شده است.
احمد صالح نژاد افزود: علاوه بر ورزش های صبحگاهی که اغلب به شبها و به بعد از افطار تا سحر منتقل شده است، فعالیت های جاری کوهنوردی این هیات نیز به کوهپیمایی های بعد از ظهر و پس از افطار در بوستان های خورشید و کوهسنگی در مشهد تغییر کرده است.
وی در باره برنامه های خاص این هیات نیز اظهار داشت: در چهار نقطه شهر مشهد شامل بولوار نامجو در محدوده بوستان کوهسنگی، بولوار خیام در محدوده غرفه های جشنواره غذا، بوستان بهار در منطقه سه شهرداری و بوستان بهشت در منطقه چهار شهرداری مشهد برنامه های خاص هیات ورزشهای همگانی طی شب های ماه مبارک رمضان در حال اجرا می باشد.
وی گفت: فعالیتهای ورزشی که در این چهار مرکز انجام می شود قابل اجرا در فضای باز می باشد و جنبه عمومی دارد و بیشتر کمیته های بازی های فکری، دومینو و دیگر رشته های عمومی متولی برگزاری غرفه های ورزش همگانی می باشند.

* فعالیت چشمگیر بانوان در 52 رشته ورزشی
نایب رئیس بانوان هیات ورزشهای همگانی خراسان رضوی نیز گفت: در حال حاضر 52 کمیته و رشته ورزشی به عنوان زیرشاخه های 25 انجمن در این هیات مشغول فعالیت می باشند که انجمنهای آمادگی جسمانی و روش های تمرینی دارای بیشترین تعداد زیرشاخه یا رشته ورزشی هستند.
مژده حاجت طلب افزود: حدود 10 هزار ورزشکار سازمان دهی شده در قالب 800 باشگاه در این استان فعالند که حدود 80 درصد این افراد را بانوان تشکیل می دهند و تداوم فعالیتهای ورزشی این قشر در شبهای ماه مبارک رمضان مشهود است.
وی اظهار داشت: فعالیتهای ورزشی خانواده ها در بوستانهای شهری مشهد تا سحرگاه نیز ادامه دارد اما فعالیت مجاز باشگاههای ورزشی براساس مقررات تا ساعت 23 و 30 دقیقه است.
وی به مشارکت گسترده بانوان در رشته های ایروبیک، تی.آر.ایکس، پیلاتس و آمادگی جسمانی اشاره کرد و گفت: در شبهای ماه رمضان بسیاری از گروه های ورزشی و برخی نیز به شکل فردی در بوستان ملت به ورزش مشغولند که بانوان سهم عمده در آن دارند.
حاجت طلب همچنین به فعالیتهای خیریه انجمنهای زیر مجموعه هیات ورزش همگانی اشاره کرد و افزود: روز سه شنبه 31 اردیبهشت ماه گروهی از ورزشکاران زیر مجموعه کمیته های داژبال، تی.آر.ایکس، کار با دستگاه و فوردی پرو در طرح اکرام یکی از مراکز توانبخشی و نگهداری معلولین ذهنی مشهد مشارکت خواهند داشت.
وی اظهار داشت: این برنامه خیریه در مرکز توانبخشی یاد شده که فعالیتهایش متمرکز بر دختران دارای معلولیت ذهنی بالای 14 سال است برگزار خواهد شد.
3221 / 6053

انتهای پیام /*