رئیس پدافند غیرعامل:10 دستگاه سنجش آلودگی هوا در بوشهر نصب می شود

1398/02/08 - 02:14:00 ب.ظ
رئیس پدافند غیرعامل:10 دستگاه سنجش آلودگی هوا در بوشهر نصب می شود

به گزارش ایرنا، سردار غلامرضا جلالی روز یکشنبه در نشست با امام جمعه بوشهر افزود:برای مقابله با هر حادثه‌ای نه تنها دستگاه‌های اجرایی باید آماده باشند بلکه مردم نیز با فرا گرفتن آموزش‌های لازم باید آمادگی کامل داشته باشند.
وی یادآورشد:پارسال طرحی در سطح کشور آغاز و از شهرداری‌ها خواستیم ضعف‌ها، مراکز پرخطر و آسیب پذیری‌های شهرها را همراه با راه حل شناسایی کنند و اعتبارات آن هم تامین شده است.
جلالی افزود: در سال 97 به 20 شهر در این زمینه اعتبار داده شد و اعتبار20 شهر دیگر هم برای امسال تامین شده است که شهرداری بوشهر با وجود اینکه اعتبار لازم را دریافت کرده ولی هنوز کاری در این زمینه انجام نداده است.
نمایند ولی فقیه دراستان و امام جمعه بوشهرگفت: باتوجه به اهمیت حوزه پدافند غیرعامل این حوزه باید متحول شود.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: پدافند غیرعامل یک دفاع علمی، موثر و استراتژیک از نظام در مقابل همه تهاجم های غیر نظامی و نظامی با هدف کاهش آسیب و افزایش بازدارندگی در مقابل تهدیدات است.
وی بیان کرد: در استان بوشهر از شاخص‌های پدافند غیرعامل فاصله داریم چون برنامه ‌ریزی و مدیریت ما همیشه تهدید محور بوده است و بعد از یک واقعه تلخ به فکر راه حل هستیم.
صفایی بوشهری افزود: بی توجهی نسبت به تهدید فضای مجازی و آسیب های اجتماعی و اقتصادی آن از جمله مشکلاتی است که در این راستا آموزش‌های عمومی و تخصصی ضروری و انکار ناپذیر است.
6047/6045

انتهای پیام /*