سیل آب و برق برخی روستاهای خراسان شمالی را قطع کرد

1398/03/01 - 08:05:00 ق.ظ
سیل آب و برق برخی روستاهای خراسان شمالی را قطع کرد

فرماندار راز و جرگلان گفت: سیل سه شنبه شب و روز چهارشنبه شبکه های آب و برق 45 روستای این شهرستان مرزی را قطع کرد و برخی از راه های ارتباطی این روستاها هم بسته است.
محمد زارعی هدک به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تلاش ها برای وصل مجدد شبکه آب و برق این روستاها ادامه دارد.
وی افزود: با تلاش های انجام شده برخی از راه های مواصلاتی اصلی بازگشایی شده اما، بارندگی همچنان ادامه دارد و با هر بارندگی و افزایش آب رودها احتمال بسته شدن راه ها وجود دارد.
وی با بیان این که راز و جرگلان 87 نقطه روستایی دارد، اظهار داشت: امیدوار بودیم مشکل کم آبی 14 روستای این شهرستان که با تانکر تامین می شد، با بارندگی های اخیر برطرف شود اما اکنون قطع آب برخی روستاها به علت سیلاب هم به این مشکل اضافه شده است.
شهرستان مرزی راز و جرگلان با 70 هزار نفر جمعیت در فاصله 120 کیلومتری مرکز این استان واقع است.
بارش های بهاری و جاری شدن سیلاب ها تاکنون در مجموع در حدود 2 هزار میلیارد ریال خسارت به شهرستان راز و جرگلان وارد کرده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری بجنورد هم گفت: راه تعدادی از روستاهای این شهرستان به دلیل جاری شدن سیل همچنان بسته است.
هادی خودنیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بی سابقه بودن وقوع سیل سه شنبه شب در سال های اخیر در این استان، اظهار داشت: اینک راه روستاهای رئین، بازخانه، رشوانلو، اوترآباد، سریوان تپه، کلاته یاور و چند روستای اطراف به دلیل وقوع سیل بسته است.
وی گفت: نیروهای راهداری این استان با تمام توان در حال اجرای عملیات بازگشایی این محورها هستند.
وی با اشاره به حجم بالای آب و سیل شب گذشته در این شهرستان، افزود: همچنین سیلاب باعث خرابی پل و مسدود شدن آب نمای لوله ای مسیر شهرک فرهنگیان به سمت کلاته یاور شد.
خودنیا گفت: این در حالی است که سیل خسارات فراوانی را نیز به راه های بین مزارع، باغات و مزارع و زمین های کشاورزی این شهرستان وارد کرد.
وی افزود: بیشترین خسارات وارده در مزارع و باغ ها روستاهای مسیر فیروزه، بازخانه، مترانلو و میرزاحسنلو گزارش شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری بجنورد یادآور شد: مسیر بجنورد به باباامان در نزدیکی تونل نیز به دلیل بالا آمدن آب تا حدودی دچار اختلال در تردد شد که توسط نیروهای راهداری برطرف شد.
وی گفت: در حال حاضر میزان دقیق خسارات وارده در دسترس نیست و بعد از انجام عملیات امدادی اقدامات کارشناسی برای برآورد خسارات صورت می گیرد.
به گزارش ایرنا سیل شب گذشته همچنین باعث آب گرفتگی تعداد زیادی از منازل مردم و کوچه ها و خیابان های سطح شهر بجنورد شد.
/ط/ ب/ 6042

انتهای پیام /*