300 مجموعه ورزشی استان تهران فاقد مجوز هستند

1398/02/30 - 02:02:00 ب.ظ
300 مجموعه ورزشی استان تهران فاقد مجوز هستند

رضا گلمحمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طرح نظارت از مجموعه های ورزشی از سه سال گذشته در سطح استان آغاز شد افزود: در ابتدا هزار مورد فاقد مجوز بود که این تعداد به 300 مورد کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه با پرونده سازی مالکان مجوز این اماکن در حال تکمیل و صدور است گفت: مجوز این مجموعه های فاقد مجوز به دلیل عدم تناسب شکل ساختمانی و استاندارد نبودن متراژ بنا تاکنون صادر نشده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران همچنین به بازدید های نظارتی کارشناسان این نهاد از اماکن دولتی و خصوصی در سال گذشته خبرداد و افزود: در سال گذشته بیش از 4هزار بازدید از مجموعه ها صورت گرفت که 120 باشگاه به دلیل نبود مربی، تمدید نشدن کارت مربی گری و فروش مکمل های غیرمجاز تعلیق شدند.
گلمحمدی از تکمیل 10پروژه عمرانی و ایجاد زمین چمن مصنوعی در سطح استان اشاره کرد و گفت: برای تکمیل این طرح های ورزشی بیش از 10میلیارد تومان(یک میلیارد تومان برای هر طرح) اعتبار هزینه شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران خاطر نشان کرد: طرح چمن مصنوعی با وسعت 8هزار متر مربع در منطقه آپرین اسلامشهر و مجموعه هایی ورزشی با کاربری چند منظوره به وسعت 1200 متر مربع در شهرستان های پاکدشت، شمیرانات، ورامین، شهریار و اسلامشهر است.
به گفته وی افتتاح این مجموعه ها در آینده ای نزدیک با حضور وزیر ورزش و جوانان انجام خواهد شد.
در حال حاضر چهار هزار و 200 مجموعه در سطح استان تهران وجود دارد و سرانه ورزشی برای هر شهروند 57 سانتی متر مربع است.
تهرام/7247//6139

انتهای پیام /*