سیل زدگان خوزستان خدمات روان درمانی دریافت می کنند

1398/02/03 - 11:07:00 ق.ظ
سیل زدگان خوزستان خدمات روان درمانی دریافت می کنند

علی پهلوان سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: پنج استان بوشهر، کرمان، البرز، تهران و مرکزی استان های معین خوزستان در زمینه امدادرسانی تیم های سحر هستند.
وی گفت: ادامه سیلاب و آبگرفتگی در مناطق بالادست و طولانی شدن حضور مردم در اردوگاه های اسکان اضطراری باعث ایجاد فضای نامطلوب به لحاظ روحی و روانی برای سیل زدگان شده است.
معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر خوزستان افزود: به همین دلیل تیم های سامانه حمایت های روانی و اجتماعی هلال احمر «سحر» استان های معین در مناطق سیل زده خوزستان مستقر هستند.
پهلوان ادامه داد: با توجه به فروکش کردن آب در شعیبیه شوشتر، تیم سحر جمعیت هلال‌احمر استان فارس در آن منطقه مستقر شده و مشغول خدمات رسانی به سیل زدگان هستند.
معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر خوزستان بیان کرد: تیم سحر استان مرکزی هم وارد استان شده و منطقه شوش را تحت پوشش قرار می دهند.
وی افزود: همچنین از روز شنبه تیم های سحر استان های تهران، البرز، بوشهر و کرمان خدمات رسانی خود را به سیل زدگان آغاز کرده اند.
پهلوان گفت: از خوزستان نیز 3 تیم سحر در شهرهای هویزه و کارون مستقر شده و خدمات رسانی خود را توسط مددکاران اجتماعی و روانشناسان آموزش دیده عضو سحر آغاز کرده اند.
وی ادامه داد: هر کدام از این تیم ها 9 عضو دارند، ضمن این که از زمان آغاز خدمات رسانی هلال احمر مدیران عامل و معاونان هلال‌احمر استان های معین در مناطق سیل زده حضور دارند.
معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر خوزستان با اشاره به اینکه تیم سحر خوزستان 27 عضو دارد ادامه داد: از ظرفیت های سایر نهادهای مشابه مانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سمن ها برای خدمات رسانی به کودکان و نوجوانان سیل زده در اردوگاه های اسکان اضطراری استفاده می شود.
وی گفت: با توجه به نیازمندی ها و کمبودهای سیل زدگان در اردوگاه های اسکان اضطراری، آب معدنی و اقلام بهداشتی در این مقطع مهمترین نیاز سیل زدگان در اردوگاه هاست.
گفتنی است؛ در سیلاب اخیر خوزستان 94 پایگاه اسکان توسط هلال احمر راه اندازی و به بیش از 160 هزار نفر سیل زده در استان امدادرسانی شد.
به گفته مدیریت بحران استان سیلاب اخیر در خوزستان تاکنون 83 هزار و 497 میلیارد ریال خسارت به این استان وارد کرده است.
7158/6002

انتهای پیام /*