نمایش آثار عکاسان ایرانی از سیل اخیر در حاشیه فیلم کن

1398/03/01 - 10:55:00 ق.ظ
نمایش آثار عکاسان ایرانی از سیل اخیر در حاشیه فیلم کن

آثاری از 28 هنرمند عکاس در این نمایشگاه به روی دیوار می روند که توسط بابک برزویه و حیدر رضایی انتخاب شدند. این آثار به نمایش مشکلات سیل اخیر در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان و ارسال نشدن کمک‌های انسان دوستانه جهانیان به واسطه تحریم‌ها اشاره دارد و از 31 اردیبهشت تا 9 خرداد (21 تا 30 می) در محل رایزنی ایران در پاریس به نمایش در می‌آید.
احمد بلباسی، رضا احمدوند، امیرعلی رزاقی، امیرهاشم دهقانی، بابک برزویه، بهاره حسین نژاد ندایی، حدیثه پاسندی، زینب مهدوی، مجید خواهی، محسن اسماعیل‌زاده، محسن رضایی، ملیکا فرش‌فروش، محمد جوادزاده، مهدی حسنی، راحله حصاری، محمد زارع، علی حامد حقدوست، فائزه کابلی، فرشته اصلاحی، محمد بقال اصغری، سیامک نامور، محمد علی نجیب، امین یاری، آی تای شکیبافر، عابدین مهدوی، حسن غفاری، مریم آل‌مومن دهکردی و علی قنبرلو اسامی هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.
بنا بر صحبت های بابک برزویه، دبیر اجرایی و مسئول هماهنگی این نمایشگاه، قرار است کارگاهی آموزشی در خصوص موضوع عکاسی در ایران و عکاسی بحران برای هنرمندان حاضر در جشنواره بین المللی فیلم کن نیز در تاریخ جمعه 3 خرداد(24 می) برگزار شود.
سعید شمس (ویدئو و تولید محتوای مدیا) و حمایت و همکاری بنیاد سینمای فارابی و سازمان دواطلبان جمعیت هلال احمر ایران و رایزنی فرهنگی کشورمان در فرانسه برگزار می‌شود.
یاد آور می‌شود، این نمایشگاه از 31 اردیبهشت تا 9 خرداد (21 تا 30 می) در محل رایزنی ایران در پاریس و در غرفه بنیاد سینمایی فارابی در جشنواره بین المللی فیلم کن به نمایش در می‌آید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرمندان خواسته است که در این شرایط سخت سیل و مشکلات آن کنار هم بودن را بیشتر ترویج کنیم.
صالحی پیشتر نیز در پی وقوع سیل در مناطق شمالی کشورمان، برای کاهش آلام روحی مردم مناطق سیل زده دستور ویژه ای صادر کرده بود.
وی همچنین ازهمراهی و کمک اهالی فرهنگ و هنر و رسانه برای حضور در این‌مناطق و دیگر کمک ها و حمایت ها خبر داده بود که از طریق برخی مراکز زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دنبال می شود.
بارش های سنگین و بی سابقه که از روزهای پایانی سال 97 آغاز شده، باعث وقوع سیل در اغلب نقاط کشور شد.
فراهنگ ** 9031 ** 1355

انتهای پیام /*