اصلاحات 6گانه داوری در لیگ برتر جزیره

1398/02/30 - 09:25:00 ق.ظ
اصلاحات 6گانه داوری در لیگ برتر جزیره

تارنمای 90 دقیقه روز دوشنبه نوشت: براساس گزارش منابع موثق، فناوری کمک داور ویدئویی برای نخستین بار از فصل آینده در رقابت های لیگ برتر جزیره استفاده خواهد شد و انتظار می رود تا داوران را برای قضاوت بهتر و موثرتر یاری دهد.
با این حال، VAR تنها تغییری نیست که از فصل آینده در رقابت های لیگ برتر انگلیس اعمال خواهد شد.
هیات بین‌المللی فوتبال (ایفاب) که نهاد قانونگذاری این ورزش است تعدادی از اصلاحات جدید را در ورزش فوتبال تایید کرده که از اول ژوئن 2019 اجرایی خواهد شد و این بدان معنا است که لیگ برتر باید خود را با قوانین جدید وفق دهد.
صرف نظر از کمک داور ویدئویی در گزارش زیر به 6 قانون جدیدی که از فصل 2019 – 2020 در لیگ برتر جزیره اعمال خواهد شد، اشاره شده است.
*خطای هند
در خصوص اعمال قانون لمس توپ یا خطای هند در یک سوم هجومی حریف اصلاحاتی صورت گرفته است.
گل هایی که پس از برخورد اتفاقی به دست بازیکنی وارد دروازه شود مردود خواهد بود و اگر یک بازیکن به طور عمد توپ را به سود خود هدایت یا بالعکس اقدام به گلزنی کند با یک ضربه آزاد جریمه خواهد شد.

*ضربات آزاد
دروازه بانان سرتاسر انگلیس مسلما با شنیدن اعمال این تغییر چشمگیر در قانون زدن ضربات آزاد مستقیم آسوده خواهند شد!
براساس قوانین جدید، تیم های حمله کننده دیگر اجازه استفاده از یک بازیکن را در دیواره دفاعی حریف ندارند. قانونگذاران بر این باورند که حضور چنین بازیکنی در دیواره دفاعی حریف با «روح فوتبال» تناقض دارد.

*پنالتی
این تغییر شاید برای دروازه بانان خیلی خوشحال کننده نباشد و داوران هم از فصل آینده باید در خصوص ضربات پنالتی سختگیرانه تر عمل کنند چرا که دروازه بانان در هنگام زده شدن پنالتی باید دست کم قسمتی از یکی از پاهای خود را روی خط دروازه یا به موازات آن قرار داده و حرکت ندهند. علاوه بر این، گلرها از حرکت روی خط دروازه منع شده و نمی توانند تیرک ها را لمس کنند.

*تعویض ها
در راستای جلوگیری از وقت کشی های پایان بازی، بازیکنان به هنگام تعویض باید از نزدیک ترین نقطه به خط کشی کناره زمین، بازی را ترک کنند.

*کارت زرد و قرمز برای سرمربی ها
سرمربیانی که بیشتر از سایرین پرخاشگر هستند از فصل آینده باید بیشتر مراقب رفتار خود باشند چرا که آنها نیز مشابه بازیکنان در صورت اقدام برای امتحان کردن آستانه تحمل داور، جریمه خواهند شد.
بر این اساس، سرمربیان هم در صورت رفتار غیر ورزشی در محوطه فنی کارت زرد و قرمز دریافت خواهند کرد و در صورتی که فرد خاطی حاضر در درگیری کنار زمین قابل شناسایی نباشد به طور پیش فرض سرمربی جریمه خواهد شد.

*دراپ بال (بین طرفین)
این قانون برای مدت ها چیزی شبیه به یک راز بود اما از فصل آینده به تاریخ خواهد پیوست. در رقابت های فصل بعد لیگ برتر جزیره دیگر قانون بین طرفین اجرا نخواهد شد و در صورت توقف بازی، توپ به راحتی به تیمی داده می شود که پیش از توقف، آن را در اختیار داشته یا لمس کرده است.
علاوه بر این، اگر بازی در محوطه جریمه متوقف شود آنگاه توپ در اختیار دروازه بان قرار داده خواهد شد.
ورزشی**3991**1067**

انتهای پیام /*