مجوز طرح گردشگری دریایی در مازندران صادر شد

1398/02/09 - 07:14:00 ق.ظ
مجوز طرح گردشگری دریایی در مازندران صادر شد

محمدتقی انزانپور روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : با توجه به اعلام آمادگی و توان بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری دریایی، سازمان بنادر و دریانوردی هفته جاری مجوز این طرح را صادر کرده است.
وی افزود : این سرمایه گذار در واقع جایگزین سرمایه گذار قبلی شد که قرار بود چنین طرحی را در منطقه اجرا کند ولی به علت افزایش نرخ دلار و نوسانات قیمت ارز نتوانست ازعهده آن بر آید.
آبان ماه سال 1396 فردی در قالب سرمایه گذار اصلی پس از امضای تفاهم نامه قرار بود در قالب شرکت پایانه مشترک صادرات مواد غذائی کشاورزی و نیز مسافری در دریای خزر فعالیت کند که سال گذشته به علت تحولات اقتصادی از اجرای طرح منصرف شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران بدون اشاره به میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده برای اجرای این طرح گفت که با سرمایه گذار نامه نگاری شده و پس از مهیا شدن بسترهای لازم و انعقاد قرارداد امیدوارم تا پایان سال عملی شود.
انزانپور افزود : زیرساخت های لازم مانند اسکله ، موج شکن ، حوضچه و ترمینال مسافر در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر از سال ها پیش فراهم بوده و بنابراین مبدا حرکت کشتی مسافری برای گردشگری داخلی از این بندر آغاز می شود.
وی اظهار داشت : راه اندازی خط کشتیرانی گردشگری دریائی از بندر نوشهر به دیگر بنادر این استان جزو خواسته بحق مردم، مسافران ، گردشگران داخلی و خارجی بوده که به فضل الهی در این دولت در حال محقق شدن است.
منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر با مساحتی حدود 40 هکتار از 11 پست اسلکه تجاری ، خدماتی ، تجهیزات مناسب خشکی ، دریایی و نیز آبخور پنج متر نسبت به سایر بنادر شمالی از موقعیت بسیار مناسبی برخوردار است .
طبق آمار منابع رسمی ، این بندر در حال حاضر ظرفیت تخلیه و بارگیری سه میلیون تن کالا در سال را دارد و با عملیاتی شدن و اجرای کامل طرح های مدنظر در این بندر پیش بینی می شود که این میزان ظرفیت به چند برابر در سال های آینده افزایش یابد.
شهرهای ساحلی غرب مازندران بویژه نوشهر به دلیل برخورداری از موقعیت های ممتازی مانند دریا ، جنگل ،‌ آثار تاریخی و طبیعی در تمامی فصول بویژه نیمه نخست سال پذیرای میلیون های مسافر و گردشگراست.
نوشهر با جمعیتی دستکم 130 هزار نفری جزو معدود شهرستان های غرب مازندران است که دارای راههای دریایی ، هوایی و زمینی است.
7078 / 1602/1654

انتهای پیام /*