ربیعی: یارانه خرید کالای ایرانی باید به کارگران پرداخت شود

1398/02/08 - 04:17:00 ب.ظ
ربیعی: یارانه خرید کالای ایرانی باید به کارگران پرداخت شود

به گزارش ایرنا، علی ربیعی شامگاه یکشنبه در مراسم تجلیل از کارگران نمونه واحدهای تولید و خدماتی شهرستان ری اظهار داشت: مزد و دستمزد کارگران باید بر اساس میزان تورم محاسبه شود چرا که در این شرایط حقوق بگیران ثابت، بیشترین فشار اقتصادی را تحمل می کنند.
وی با تاکید بر اینکه امنیت شغلی، تقویت تشکل های کارگری و اصلاح قوانین تامین اجتماعی در حمایت از کارگران باید امسال در دستور کار مسئولان قرار گیرد، عنوان کرد: امروز برای دفاع از حقوق کارگران نیازمند حضور تشکل های قوی در عرصه های مختلف هستیم.
ربیعی ادامه داد: قوانین تامین اجتماعی کشور باید به گونه ای برنامه ریزی و اصلاح شود که تحمل بیکاری های احتمالی حاصل از تحریم ها و بازنشستگان را داشته باشد.
مشاور رییس جمهور با اشاره به اینکه در آینده نزدیک شاهد حجم بالای بازنشستگان خواهیم بود، گفت: خصوصی سازی اموال سازمان تامین اجتماعی و کاهش قدرت این نهاد پر اهمیت باید با نگای به آینده اصلاح و متوقف شود.
ربیعی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی باید به گونه ای قوی باشد که تحمل ریسک زندگی کارگران در دوران تحریم را داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه کارگران در صحنه های مختلف انقلاب، دوران دفاع مقدس و تحریم ها پیوسته در کنار رهبری و حاکمیت ایستاده اند، افزود: امروزه نیز این قشر پرتلاش با تمام مشکلات معیشتی و اقتصادی همواره به پای انقلاب و نظام اسلامی ایستاده است.
ربیعی ادامه داد: هر چند که امروز تحریم های ظالمانه عرصه را برای مردم و به ویژه کارگران تنگ کرده است، ولی بخش زیادی از گرفتاری های فعلی کشور در اثر وجود افرادی به وجود آمده است که یک شبه پولدار شده اند.
وی یادآور شد: افرادی در کشور با نام توسعه در جهت پولدار شدن خود گام بر می دارند و فضای کشور را خراب می کنند.
مراسم تجلیل از کارگران نمونه واحدهای تولید و خدماتی شهرستان ری شامگاه یکشنبه با حضور علی ربیعی وزیر سابق کار، پروانه مافی و علیرضا محجوب از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان محلی در شهرک صنعتی شمس آباد برگزار شد.
از پنجم تا 12 اردیبهشت ماه به عنوان هفته کارگر نامگذاری شده است.
3218/6003

انتهای پیام /*