روحیه ایثارگری و شهادت پشتوانه قدرت و امنیت ملی است

1398/03/01 - 10:53:00 ق.ظ
روحیه ایثارگری و شهادت پشتوانه قدرت و امنیت ملی است

به گزارش ایرنا،بهرام سرمست روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران در سالن امام جواد(ع) ادامه داد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مهم‌ترین وظیفه‌ای است که بر عهده شورای هماهنگی امور ایثارگران قم قرار دارد.
وی اضافه کرد: ایثارگران و جانبازان در رابطه با مسائلی مانند برای امنیت ملی، اقتدار و وفاق ملی به دلیل بعد فراجناحی خود وظیفه مضاعف‌تری دارند.
وی بیان کرد: توسعه فرهنگ ایثار و شهادت برای امنیت و توسعه آینده کشور ضرورت کامل دارد، وابستگان به خانواده شهدا و جانبازان خود را نسبت به قابلیت‌های مختلف مجهز کنند.
استاندار قم خاطرنشان کرد: مردم، مهم‌ترین و بزرگ‌ترین سرمایه انقلاب اسلامی در برابر توطئه‌ها و تهدیدات دشمنان خارجی هستند، روحیه ایثارگری و شهادت‌طلبی از خلقیات برجسته ملت ایران است.
وی تأکید کرد: یاد و خاطره دفاع مقدس باید زنده نگه‌داشته شده و وظیفه خود را نیز نسبت به جانبازان و ایثارگران به‌خوبی عمل کنیم.
سرمست تصریح کرد: باید درصحنه عمل قدردان مجاهدت‌های جانبازان و ایثارگران بوده و به‌ جای سخنرانی صرف اقدام عملی در ارتباط با این افراد انجام داد.
استاندارقم در ادامه با اشاره به اهمیت آزادسازی خرمشهر عنوان کرد: هرچه که از زمان این حماسه بزرگ می‌گذرد عظمت و بزرگی آن بیشتر مشخص می‌شود، آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی برای ایجاد غرور ملی در بین ایرانیان بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: وظیفه دستگاه‌های اجرایی بر مبنای قانون جامع ایثارگران احصا شده و دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرای کامل آن در روند اداری و استخدامی هستند.
وی ادامه داد: شورای هماهنگی امور ایثارگران قم باید به حلقه وصل بین جامعه ایثارگری و مطالبه گری از دستگاه‌های اجرایی تبدیل شود، پیشنهادات اصلاحی ایثارگران در این شورا قابلیت بررسی و پیگیری دارد.
استان قم بیش از 6 هزار شهید و 11 هزار جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
7403/ 6133/

انتهای پیام /*