جاده های خراسان جنوبی لغزنده است

1398/03/01 - 10:01:00 ق.ظ
جاده های خراسان جنوبی لغزنده است

سرهنگ محمدباقر توفیقی نیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون در محورهای فردوس - بشرویه، قاین - زیرکوه، آهنگران - زیرکوه، بیرجند - زاهدان، بیرجند - قاین، بیرجند - خوسف، بیرجند - اسدیه و دیهوک - کرمان گزارش بارش باران داشته ایم و این محورها لغزنده است.
وی ادامه داد: در سایر محورها نیز ریزش پراکنده باران، هوا نیمه ابری و در برخی قسمت ها جاده خشک است.
توفیقی نیا بیان کرد: همچنین یک لاین از کیلومتر 34 محور بیرجند - اسدیه بعد از روستاهای القار و رقل بغل به دلیل ریزش کوه بسته شده است، این جاده به صورت کامل بسته نشده و رانندگان به لاین دیگر جاده هدایت می شوند.
وی گفت: در حال حاضر محور روستایی خانکوک به طاهرآباد در شهرستان فردوس نیز به دلیل جاری شدن سیلاب در آب نما به طور موقت مسدود است اما قبل از این، تردد زیادی در این محور نیز انجام نمی شده است.
جانشین رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با توجه به لغزندگی جاده ها در پی بارش نزولات آسمانی در محورهای مواصلاتی استان از رانندگان خواست تا همواره توصیه های پلیس را هنگام رانندگی مورد توجه خود قرار دهند و فاصله طولی را رعایت و با سرعت مطمئنه حرکت کنند.
فعالیت سامانه بارشی جدید از روز گذشته (سه شنبه) در اغلب مناطق خراسان جنوبی آغاز شد و ظهر امروز در مرکز استان شدت گرفت و موجب ایجاد روان آب در خیابان ها و معابر عمومی شهر بیرجند شد.
7556* 6054

انتهای پیام /*