دردسر سازی بنرهای تصویری شورای شهر ساری

1398/02/09 - 09:22:00 ق.ظ
دردسر سازی بنرهای تصویری شورای شهر ساری

به گزارش خبرنگار ایرنا ، شهروندان ساری از دیروز در بیشتر بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر شاهد تصاویر اعضای شورای شهر به همراه تبریک این روز یا جملات دیگری در وصف شوراها هستند.
تعداد بیلبوردهای تبلیغاتی بزرگ سطح شهر ساری حدود 50 تا 60 قطعه است و به همین دلیل هم تقریبا با واکنش منفی شهروندان در تمامی مناطق مواجه شده است.
گذشته از هزینه چنین تبلیغاتی آن هم در شرایط اقتصادی کنونی که بیشتر به نفع اعضای شورا تعبیر شده ، کم تحرکی شورای شهر ساری در سیل و سیلاب اخیر که حتی در حد یک خبر و گزارش هم از آنها اطلاع رسانی در رسانه های رسمی صورت نگرفته است ، با واکنش در فضای مجازی همراه شده است.
برخی در واکنش به این اقدام ، سرپرست شهرداری را مقصر معرفی می کنند و مدعی هستند که او به خاطر خوش خدمتی به اعضای شورا و برای انتخاب شدن به عنوان شهردار ساری دست به چنین اقدامی زده است.
شهردار ساری از حدود دو هفته پیش با دریافت حکم معاونت به وزارت راه و شهرسازی کوچ کرد و جای او را در حال حاضر حمید فرزانه به عنوان سرپرست گرفته است. وی در عین حال با حفظ سمت همچنان پست معاونت عمران و شهرداری ساری را در اختیار دارد.
اقدام سرپرست شهرداری ساری با واکنش 2 تن از اعضای شورا مواجه شده است که از آنها به عنوان نامزدهای احتمالی شهرداری یاد می شود.
اسفندیار عشوری و سعید نجاریان در تذکری به سرپرست شهرداری خواهان پایین کشیدن این بنرها و پاسخگویی نسبت به این کار شدند.
در همین حال بعضی از رسانه های مازندران هم امروز دوشنبه به موضوع وکنش نشان منفی نشان دادند و خواستار توضیح اعضای شورای شهر در این باره شدند.
پایگاه اطلاع رسانی " مازندنومه " در مطلبی با عنوان " زمانی برای دیده شدن " نوشت : اقدام شهرداری و شورای شهر ساری در چاپ بنرهای بزرگ با تصاویر اعضای شورای دوره پنجم به بهانه سالروز تاسیس نهاد شورا در شهر و نصب آن بر روی پل های عابر پیاده علاوه بر خودنمایی و تبلیغات زودهنگام و سوء استفاده از موقعیت و جایگاه قانونی به نظر می رسد که در نوع خود و طی پنج دوره اخیر نامتعارف و تامل برانگیز است.
مازندنومه ادامه داد : گذشته ازآن این اقدام را می توان نوعی دیده شدن و جلب توجه افکار عمومی دانست که این روزها در شرایط سخت معیشتی و اجتماعی و اقتصادی معذب و سرگردان هستند به نوعی آزار روحی شهروندان است.اعضای شورای پنجم شهر ساری به جای چاپ تصاویر خود در اندازه های بزرگ باید به مردم ساری توضیح دهند که در راستای انجام وظایف قانونی خود و نظارت برحسن اجرای قانون چه کرده اند؟ در مواجهه با ابهامات و شائبه های مالی درباره نحوه هزینه کرد شهرداری ساری و سازمانهای تابعه و شهرداری های مناطق و نوع مراودات و مناسبات با پیمانکاران و صاحبان قدرت چه پاسخ شفاف و روشنی به افکار عمومی دارند؟
این پایگاه اطلاع رسانی نوشت : چطور رضایت دادند برای کسی که شائبه بازنشستگی او مطرح است، حکم سرپرستی شهرداری زده شود؟ و بسیاری از سئوالات دیگر از جمله نحوه استخدام و به کارگیری اقوام و خویشاوندان در بدنه شهرداری و همینطور انتصاب افراد کم توان، کم کارآمد و ضعیف در مناصب و مصادر شهری ... این شورا که از قضا نیمی از آنان در ادوار گذشته حضور داشته اند در قبال مطالبات شهروندان چه کار خاص و برجسته ای انجام داده اند؟
در همین حال مسئول روابط عمومی شهرداری ساری در تماس تلفنی خبرنگار ایرنا نصب بنر تصاویر اعضای شورا را موضوعی عادی توصیف کرد و گفت که از نظر شهرداری اتفاق خاصی رخ نداده است.
شهر ساری مرکز مازندران با 430 هزار نفر جمعیت 9 عضو شورای شهر دارد.
6982/1654

انتهای پیام /*