هروی: تیم ملی کاراته به فرد متکی نیست

1398/02/31 - 09:40:00 ق.ظ
هروی: تیم ملی کاراته به فرد متکی نیست

«شهرام هروی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه مسابقات کاراته وان سری آ استانبول از لحاظ کمی و کیفی سطح خوبی داشت، ادامه داد: ترکیه رقیب اصلی ما در مسابقات مختلف است و همیشه رقابت نزدیکی با هم داشته ایم که توانستیم در کشور خودشان این تیم را کنار بزنیم.
وی افزود: زمانی که از پنج وزن به سه مدال طلا دست می یابیم، نشان می دهد که کاراته ایران از نظر فنی حرکت خوبی داشته است. خوشبختانه کاراته کاهای ایران امتیازات خوبی را در این مسابقات جمع آوری کردند. البته باید اشاره کنم که نفرات تیم امید نیز که ترکیه به میدان رفتند، عملکرد مناسبی داشتند.
هروی در خصوص بی نظمی در نحوه برگزاری مسابقات کاراته وان ترکیه، توضیح داد: متاسفانه مسابقات در روز نخست تا بامداد طول کشید و این اشکالاتی است که در مسابقات سری آ وجود دارد، چراکه استقبال بسیار زیاد است و حتی نفراتی که رنکینگ ندارند نیز در آن به میدان می روند.
وی در خصوص اینکه گفته می شود مسابقات سری آ از سطح کیفی بالایی برخوردار نیست، پاسخ داد: این مساله را قبول ندارم. همه نامداران جهان در این مسابقات به میدان می روند و شاید تعداد بالای شرکت کنندگان موجب به وجد آمدن چنین ذهنیتی شده باشد.
سرمربی موفق تیم ملی کاراته ایران، گفت: به طور مثال در وزن منهای 75 کیلوگرم «رافائل آقایف» و «لوییجی بوسا» قهرمانان مطرح جهان از جمهوری آذربایجان و ایتالیا حضور داشتند و در وزن منهای 84 کیلوگرم «مهدی قراری زاده» جوان شایسته ایران برابر «آکتاش» نفر اول رنکینگ جهان از ترکیه به پیروزی رسید.
وی در مورد عملکرد مناسب نفرات جوان تیم کشورمان، گفت: از این مساله خوشحالم که گروهی از بازیکنان شاخص را داریم که برای رسیدن به المپیک تلاش می کنند.
هروی با بیان اینکه مرحله جدید تمرینات تیم ملی از رو دوشنبه هفته آینده آغاز می شود، گفت: این اردو تا روز اعزام به لیگ جهانی شانگهای ادامه دارد. این مسابقات از روز 17 خردادماه آغاز می شود.
سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: حضور در مسابقات متعدد در فاصله زمانی کوتاه، دشوار است، اما چاره ای نداریم و باید نفرات را از نظر بدنی و ذهنی آماده کنیم.
وی گفت: هنوز 10 مسابقه دیگر پیش روی داریم و تمام تلاشمان این است تا پایان سال 98 هر سه سهمیه موجود برای حضور در المپیک از طریق رنکینگ را قطعی کنیم.
هروی در مورد نگاه ویژه جهان به کاراته ایران، گفت: کاراته کشورمان مورد احترام دنیا است و این ثمره زحمات همه خانواده این رشته تلقی می شود.
وی در پایان از زحمات «جواد سلیمی» عضو شورای داوران فدراسیون جهانی قدردانی کرد و گفت: او تمام تلاش خود را برای ممانعت از پایمال شدن حق کاراته کاهای ایران در مسابقات مختلف بین المللی انجام می دهد.
ورزشی**3783**9118**

انتهای پیام /*