پرداخت 50 میلیون ریال کمک معلمان مدارس استثنایی مناطق سیلزده

1398/02/08 - 01:42:00 ب.ظ
پرداخت 50 میلیون ریال کمک معلمان مدارس استثنایی مناطق سیلزده

مجید قدمی عصر یکشنبه در حاشیه سفر خود به استان سمنان در گفت و گو با ایرنا افزود: با هماهنگی های انجام شده خدمات درمانی، دارویی و نیازهای تخصصی دانش آموزان استثنایی در مناطق سیل زده به صورت رایگان انجام می شود.
وی تصریح کرد: کمک به خانواده های دارای دانش آموزان استثنایی در مناطق سیل زده نیز در دستور کار قرار دارد.
وی در ادامه گفت: حرفه آموزی و مهارت آموزی به منظور فراهم کردن زمینه اشتغال، رویکرد اصلی در آموزش به دانش آموزان استثنایی است.
معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: آموزش و پرورش استثنایی از آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش بیش از آموزش های نظری استفاده می کند.
به گفته وی، حرفه آموزی به دانش اموزان استثنایی در رشته ای که استعداد دارند زمینه جذب این افراد در جامعه را فراهم می کند و برآیند داده ها حاکی از آن است دانش آموزان استثنایی که حرفه ای را آموختند جذب بازار کار شدند.
وی خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش استثنایی در آموزش مهارت و حرفه به دانش آموزان تحت پوشش خود عملکرد مطلوبی داشته و حتی بر اساس آمار، در خروجی و جذب بازار کار شدن افراد از آموزش و پرورش نیز جلوتر است.
قدمی یادآور شد: آموزش و پرورش استثنایی در دوره متوسطه برای دانش آموزان ناشنوا امکان تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش و برای نابینایان امکان ادامه تحصیل در هنرستان موسیقی را فراهم کرده است.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: برای آسیب دیده های ذهنی نیز آموزش متناسب با استعداد و هوش آن ها ارائه می شود.

** 152 هزار دانش آموز استثنایی در کشور وجود دارد
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی تصریح کرد: 152 هزار دانش آموز زیر چتر آموزش و پرورش استثنایی کشور هستند که از این تعداد 2 سوم دانش آموز دوره ابتدایی و یک سوم دانش آموز دوره متوسطه هستند.
وی اضافه کرد: بیشترین دانش آموزان استثنایی دچار کم توانی ذهنی هستند و به ترتیت ناشنوایان، نابینایان و چند معلولیتی در زمره فراوانی دانش آموزان استثنایی است.

** شروع سنجش دانش آموزی از دهه اول خردادماه
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: اجرای طرح سنجش و غربالگری دانش کودکان برای ورود به مدرسه از دهه اول خردادماه آغاز می شود و هزینه برای سنجش هر کودک حدود 250 هزار ریال است و برای خانواده ها در مناطق محروم نیم بها یا رایگان انجام می شود.
قدمی خاطر نشان کرد: سنجش کودکان در بدو ورود به مدرسه در مناطق سیل زده به صورت رایگان انجام می شود.
به گزارش ایرنا، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به منظور کلنگ زنی طرح آب درمانی مرکز آموزشی استثنایی بشارت، شرکت در آیین جشنواره نوجوان سالم و حضور در نشست شورای معاونین آموزش و پرورش استان سمنان به این استان سفر کرده است.
7342/7408

انتهای پیام /*