خراسان شمالی 7900 میلیارد ریال برای جبران خسارات سیل پیشنهاد کرد

1398/02/09 - 10:13:00 ق.ظ
خراسان شمالی 7900 میلیارد ریال برای جبران خسارات سیل پیشنهاد کرد

محمدعلی شجاعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میزان هزار و 600 میلیارد ریال برای هزینه های جاری و 2 هزار میلیارد ریال در بخش تملک دارایی و عمرانی است.
وی افزود: همچنین چهار هزار و 300 میلیارد ریال در بخش تسهیلاتی با سود 4 درصد برای جبران خسارات استان از ناحیه سیل، پیشنهاد شده است.
شجاعی گفت: هم اینک در سطح کشور کمیته ای در حال برآورد خسارات سیل در استان های مختلف است که امور مالی ناشی از خسارات سیل به این کمیته واگذار شده است.
وی اظهار داشت: خراسان شمالی نیز پیشنهادهای خود را با ارقام مشخص به این کمیته ارائه کرده ولی هنوز نتیجه نهایی آن اعلام نشده است.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی افزود: سازمان مدیریت بحران در سطح کشور تمامی پیشنهادهای ارائه شده از سوی استانها را جمع بندی کرده تا در کمیته مذکور بررسی شود.

* تجاوز به حریم رودها در دست بررسی است
شجاعی در خصوص دستور رئیس جمهوری برای برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه ها نیز گفت: این مساله به معاونت سیاسی استاندار محول شده تا با کمک فرمانداران به این موضوع پرداخته و با مشخص کردن فضاهای موجود، اقدامات قانونی بایسته در این خصوص انجام گیرد.
به گزارش ایرنا؛ بر اساس اعلام مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی، سیلاب های فروردین امسال هفت هزار و 150 میلیارد ریال به بخش های مختلف این استان خسارت وارد کرده است.
ط/5132

انتهای پیام /*