نمایشگاه جابر ابن حیان در عجب شیر گشایش یافت

1397/12/06 - 07:15:00 ق.ظ
نمایشگاه جابر ابن حیان در عجب شیر گشایش یافت

به گزارش ایرنا، مدیر آموزش و پرورش عجب شیر در مراسم آغاز به کار این نمایشگاه اظهار داشت: در این نمایشگاه آثار دانش آموزان در زمینه های تحقیق، نمایش، مدل، آزمایش و طراحی ساخت به مدت یک هفته به نمایش گذاشته شده است.
علیرضا قادری گفت: دانش آموزان آینده سازان ایران اسلامی بوده و باید نسبت به توانمندسازی آنان تلاش کرد.
وی اضافه کرد: انجام کارهای گروهی و آشنایی دانش آموزان با چگونگی استفاده از منابع و اطلاعات علمی از فواید اجرایی این طرح است.
قادری اظهار داشت: پروژه های علمی میل به یادگیری را تقویت می کند و جشنواره جابربن حیان می تواند به عنوان ابزار بسیار قوی در خدمت تعلیم و تربیت باشد.
وی افزود: بذر علم و پژوهش را باید در دوران کودکی در ذهن دانش آموزان کاشت تا زمینه های رشد و شکوفایی در آنها به وجود آید.
قادری ادامه داد: تعداد زیادی طرح به این جشنواره ارایه شده که نشان از ذوق و استقبال خوب دانش آموزان و والدین آنها دارد.
وی بابیان اینکه در سال گذشته تعداد 123 طرح در مرحله منطقه ای شرکت داشتند که پس از داوری، چهار طرح به مرحله استانی راه یافتند و یک طرح توانست رتبه اول استانی را کسب کند.
وی ادامه داد: در سال تحصیلی جاری نیز تعداد 180 طرح در مرحله منطقه ای شرکت کرده اند که نسبت به سال قبل 46 درصد رشد داشته است.
به گزارش ایرنا، آثار فردی و گروهی دانش آموزان پس از داوری های منطقه ای، در معرض دید عموم علاقه مندان قرار خواهد گرفت و آثار برگزیده به مرحله استانی این جشنواره راه پیدا خواهند کرد.
شهرستان عجب شیر با 71 هزار جمعیت در 98 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7485

انتهای پیام /*