امیدهای فوتسال در پی تکرار قهرمانی آسیا

1398/03/01 - 04:52:00 ق.ظ
امیدهای فوتسال در پی تکرار قهرمانی آسیا

تیم فوتسال زیر20 سال ایران 2 سال پیش در فینال رقابت های قهرمانی آسیا در تایلند موفق شد با نتیجه 2 بر صفر مقابل عراق به برتری برسد و صاحب عنوان قهرمانی شود. هر دو گل ایران را در این دیدار «سهند امیر رضاپور» به ثمر رساند.
حال دومین دوره این رقابت ها از 24 خرداد تا اول تیر به میزبانی شهر تبریز برگزار می شود.
تیم های ژاپن، عراق، تایلند، افغانستان، اندونزی، هنگ کنگ، ویتنام، قرقیزستان، تاجیکستان، لبنان و چین تایپه به همراه ایران در این مسابقات حضور دارند.
خبرنگار ایرنا با حضور در محل تمرین با تعدادی از بازیکنان و مربی دروازه بان ها گفت و گو کرد.
رضاپور امروز چهارشنبه گفت: مدت 3 سال است در تیم زیر20 سال بازی می کنم و در دوره قبلی مسابقات که در تایلند برگزار شد موفق به کسب مقام قهرمانی شدیم و در این دوره نیز هدفی جز تکرار قهرمانی نداریم.
وی افزود: امکاناتی که در اختیار داریم هرچند نسبت به دو سال گذشته کمی افت کرده ولی با همین بضاعت نیز برای موفقیت در کنار یکدیگر هستیم و برای آن تلاش می کنیم.
بازیکن تیم فوتسال امید ایران ابراز امیدواری کرد که مانند دوره قبلی مسابقات بدرخشد و سبب قهرمانی تیم ایران شود.
«رضا قنبری» دیگر بازیکن تیم فوتسال امید ایران اظهار داشت: اردوهای خوب و پرفشاری در ارومیه پشت سر گذاشتیم و در تهران نیز این روند در حال پیگیری است و امیدوارم جزء 14 بازیکن نهایی باشم.
وی گفت: تیم های ژاپن، اندونزی و تایلند همیشه حریفان سخت ما در فوتسال بودند ولی هدف همه بازیکنان تکرار قهرمانی دوره قبلی است.
بازیکن تیم فوتسال زیر 20 سال ایران تاکید کرد که هدفگذاری او پوشیدن پیراهن تیم ملی و در نهایت حضور در لیگ های اروپایی است.
«سجاد عادلی پور» دیگر بازیکن تیم فوتسال امید ایران نیز گفت: میزبانی ایران در این دوره از رقابت ها سبب حضور پرشور هواداران می شود و قطعا در راه رسیدن به قهرمانی ما کمک می کند.
وی درباره حضور «محمد هاشم زاده» به عنوان مربی در کنار سایر اعضای کادرفنی تیم امید اظهار داشت: قطعا حضور وی که سابقه بازی در تیم ملی و باشگاه های مطرح را دارد سبب انگیزه و روحیه بهتر به بازیکنان و کادر فنی می شود. البته سطح مسابقات پیش رو بالا است و نمی توان هیچ تیمی را دست کم گرفت.
این بازیکن فوتسال نیز ابراز امیدواری کرد که از بین بازیکن تیم امید 5 تا 7 نفر در آینده در تیم بزرگسالان بازی خواهند کرد.
«کاظم ابراهیمی» مربی دروازه بانان تیم فوتسال امید ایران نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در مدت 2 سالی که به عنوان مربی دروازه بان در کنار تیم فوتسال امید فعالیت می کنم، از 8 دروازه بانی که کنار ما بودند 6 گلر به لیگ برتر و 2 دروازه بان به لیگ یک معرفی کردیم.
وی گفت: در اردوی فعلی نیز 4 دروازه بان حضور دارند و امیدوارم در دومین دوره این مسابقات موفق به کسب قهرمانی متوالی شویم.
صادقی با تاکید بر اینکه هدف اعضای کادر فنی معرفی نسل جدیدی به فوتسال ملی ایران است، اظهار داشت: انگیزه ای که بازیکنان و کادر فنی دارند قطعا سبب رسیدن به قهرمانی می شود. ولی باید قبول کنیم که سایر تیم های آسیایی نیز بیکار نیستند و سرمایه گذاری زیادی در فوتسال انجام داده اند. با این حال حمایت های فدراسیون و برنامه های که پشت سر گذاشتم به قهرمانی دوباره ما کمک می کند.
«علیرضا صدیق» دروازه بان تیم فوتسال زیر 20 سال نیز خاطر نشان کرد: همه بازیکنان برای حضور در جمع 14 نفر اصلی در رقابت هستند تا سبب شود بهترین نمایش خود را ارائه دهند.
وی افزود: در 2 سالی که در تیم امید بودم با حضور«کاظم صادقی» مربی دروازه بانان پیشرفت شایانی داشتم که حضور او در کنار سایر اعضای کادر فنی سبب می شود روز به روز بهتر شویم.
ورزشی**9029**1067**

انتهای پیام /*