نهضت سوادآموزی از برکات انقلاب اسلامی است

1398/03/02 - 12:35:00 ب.ظ
نهضت سوادآموزی از برکات انقلاب اسلامی است

به گزارش ایرنا ، وی روز پنجشنبه در دیدار جمعی از سوادآموزان و آموزش دهندگان معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش قم افزود: مسئله مبارزه با بی سوادی و نهضت سوادآموزی که از مسائل مهم و ماندگار حضرت امام خمینی درزمان ماست.
وی اضافه کرد: امام راحل به درستی دریافته بودند که اگر دراین کشور ،انقلاب اسلامی رخ داد و انگیزه مردم برای آن اسلام عزیزاست ؛ این دین مبین از برنامه های مترقی و متعالیش این است که هیچ بی سوادی در جامعه نباشد.
آیت الله حسینی بوشهری اظهار داشت: هم آموزش وپرورش و هم نهضت سوادآموزی و هم متولیان فرهنگی جامعه چه روحانیت و چه غیرروحانیت باید تشویق کنند که دیگر همین نسلی که مربوط به قبل ازانقلاب و یا کمی بعد از انقلاب است با سواد شود و جمعیت دیگری به بی سوادان اضافه نشود.
وی گفت: بسیار خوشحالیم که افرادی داریم که از همین کلاس های نهضت سوادآموزی شروع کردند و الان به مراتب خوبی از نظرعلمی رسیده اند.
وی گفت: امید آن روزی را داریم که در استان قم و شهرکریمه اهل بیت به برکت تلاش شما وسوادآموزان فردی بی سواد باقی نمانده باشد.
پیش از این دیدار معاون سوادآموزی استان قم گزارشی ازطرح ها وبرنامه های این نهاد را اعلام و تعداد چهارنسخه از تالیفات و تولیدات محتوای آموزشی را برای استحضار به آیت الله بوشهری تقدیم کرد.
در این دیدار سه تن از از سوادآموزان درس هایی از کتاب قرآن کریم و کتب دوره انتقال و دوره سوادآموزی را روخوانی نمودند.
7406/ 6133/

انتهای پیام /*