جامعه خیران: بزرگترین شیرخوارگاه تهران نیازمند تجهیز است

1398/03/01 - 04:00:00 ق.ظ
جامعه خیران: بزرگترین شیرخوارگاه تهران نیازمند تجهیز است

به گزارش ایرنا، محمدرضا کارگری شامگاه سه شنبه در آیین جشن گلریزان فرشته های زمینی در شیرخوارگاه آمنه پایتخت اظهارداشت: این شیرخوارگاه با استانداردهای ملی ساخته شده که طبق توافق با بهزیستی نیازمند تجهیز امکانات است تا آماده خدمات رسانی به جامعه هدف باشد.
وی افزود: تاکنون 2 میلیارد تومان برای این شیرخوارگاه هزینه شده است و مسئولان نیز برای تجهیز آن وعده هایی داده اند که امیدواریم عملیاتی شود.
شیرخوارگاه شبیر به عنوان بزرگترین شیرخوارگاه واقع در میدان خراسان از سوی جامعه خیران حامی معلولان ساخته شده است.
گوی ادامه داد: همه تلاش جامعه خیران حامی معلولان کشور جذب مشارکت های خیران برای خدمات رسانی مناسب به مددجویان بهزیستی است.

** مددجویان در دورترین نقاط مستمری می گیرند
علی کرد نماینده مردم خاش و میرجاوه (واقع در سیستان و بلوچستان) در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با بیان اینکه مددجویان بهزیستی در دورترین استان ها مستمری می گیرند اظهارداشت: امروز بهزیستی حتی در مناطق محروم خدمات به جامعه معلولان و مددجویان ارائه می کند.
وی افزود: در خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان هیچ معلول واجد شرایطی در پشت نوبت مستمری نداریم.
کرد اظهارداشت: معلولان ضایعه نخاعی 100 درصد دارای پرستار و خدمات ویژه هستند، همچنین هزینه های درمان ماهانه به حساب معلولان در سراسر کشور واریز می شود.
به گفته وی شهریه دانشجویان معلول نیز توسط سازمان بهزیستی پرداخت می شود.
نماینده مردم خاش با اشاره به اینکه در زمینه مسکن مددجویان نیز قدم های خوبی برداشته شده است گفت: در این زمینه نیز شاهد مشارکت های خوب خیران هستیم.
وی گفت: امروز مردم با گرایش های سیاسی، قومی و دینی مختلف در کنار یکدیگر جمع شده اند تا به مددجویان بهزیستی کمک کنند.

** استاندار تهران دنبال مشارکت های اجتماعی
مدیرکل بهزیستی استان تهران نیز در این آیین با اشاره به اینکه استاندار تهران به دنبال جذب مشارکت های اجتماعی است، بیان کرد: وی با حداکثر مشارکت و همفکری همه دستگاه ها دغدغه مند خدمات رسانی به مددجویان بهزیستی است.
داریوش بیات ادامه داد: استاندار تهران با شفافت سازی مسائل معلولان را پیگیری می کند.
وی همچنین از مشارکت های خیران قدردانی و خاطرنشان کرد: خیران همیشه حامی بهزیستی بوده اند و از کمک رسانی در ارائه خدمات به مددجویان کوتاهی نمی کنند.
مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: خیران سرمایه های اجتماعی کشور و به دنبال نیکوکاری و خیررسانی در جامعه هستند.
به گزارش ایرنا جشن گلریزان فرشته های زمینی همزمان با سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) در شیرخوارگاه آمنه با حضور حامیان و خیران مددجویان بهزیستی با توزیع فرم های مشارکت های مردمی برگزار شد.
تهرام/8138/ 1008

انتهای پیام /*