سیل در خراسان جنوبی جان یک نفر را گرفت

1398/03/01 - 11:21:00 ق.ظ
سیل در خراسان جنوبی جان یک نفر را گرفت

محمدرحیم شهریاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون 13 تیم امدادی و عملیاتی به شهرستان های گرفتار سیل اعزام شده اند.
وی گفت: چهار نفر بر اثر سیلاب در روستای شیرگ شهرستان سربیشه مفقود و سه نفر پیدا شدند ولی یک خانم جان خود را از دست داد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: در شهرستان درمیان هم سه مفقودی گزارش شده است که امدادگران برای پیدا کردن آنان در تلاش هستند.
وی از گرفتار شدن 2 نفر در سیلاب شهرستان درمیان خبر داد و گفت: با فروکش کردن سیلاب به افراد مورد نظر امدادرسانی خواهد شد.
شهریاری اظهار داشت: سیل امروز در شهرستان های طبس، درمیان، سرایان، سربیشه و بیرجند روی داد و شهروندان باید نسبت به نکات اینی توجه کافی داشته باشند.

**29 منزل مسکونی دچار آبگرفتگی شد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی هم گفت: با توجه به شدت بارندگی ها از امروز که عموما مقطعی و به صورت رگباری بود تاکنون 29 منزل مسکونی در استان دچار آبگرفتگی شد.
سید ابوالحسن میرجلیلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر شدت بارندگی های رگباری 67 تیم امدادی و عملیاتی در استان در حالت آماده باش کامل قرار گرفتند.
وی گفت: تمام منازل درگیر آبگرفتگی توسط امدادگران امدادرسانی شدند و هم اکنون مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
میرجلیلی تصریح کرد: سامانه بارشی تمامی 11 شهرستان استان را فراگرفته و به صورت مقطعی و رگباری در حال ادامه است که توصیه می شود مردم ضمن رعایت نکات ایمنی در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها قرار نگیرند.
به گزارش ایرنا فعالیت سامانه بارشی جدید از روز گذشته (سه شنبه) در اغلب مناطق استان آغاز شد و ظهر امروز در مرکز استان شدت گرفت.
بارش شدید باران امروز - چهارشنبه - در خیابان های شهر بیرجند مرکز استان نیز روان آب به راه انداخت.
3215*3028

انتهای پیام /*