مصلای قدس قم آماده اسکان مردم در مواقع اضطراری است

1397/12/24 - 08:58:00 ق.ظ
مصلای قدس قم آماده اسکان مردم در مواقع اضطراری است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر ولدان در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه قم در مصلای قدس این شهر، افزود: همچنین آماده واگذاری بخشی از زمین کنار خیابان مصلای قدس جهت ایجاد پارکینگ طبقاتی به شهرداری هستیم.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه مصلا در خدمت حوزه و پیشبرد حوزه انقلابی است گفت: مصلای قدس در شهر قم به عنوان کانون انقلاب این ظرفیت را دارد که در آن نماز جمعه تراز انقلابی برگزار شود و شورای فرهنگ عمومی کشور می تواند در این زمینه از این مکان الگو برداری کند.
وی با بیان اینکه مصلای بزرگ قدس قم در کنار مضجع نورانی حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران در سپهر فکری، فرهنگی و اجتماعی شهر قم یکی از اماکن مقدس است افزود: پس از زلزله ناگوار بم، مقاوم سازی مصلای قدس در دستور کار قرار گرفت و بر خلاف برنامه زمان بندی شده که قرار بود یک سال بیشتر به طول نینجامد، هشت سال مقام سازی آن طول کشید.
ولدان ادامه داد: با روحیه جهادی همشهریان و جوانان این خطه شریف، سرانجام 20 فروردین 95 مصلای قدس قم پس از حدود 9 سال تعطیلی، بازگشایی شد.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قم، سال 97 را سالی پر خیر و برکت برای مصلا و نماز جمعه قم دانست و گفت: در عرصه اقامه نماز جمعه در مصلا از 20 فروردین 95 تا کنون قریب 160 نماز جمعه با شکوه برگزار شده است.
وی ادامه داد: ایجاد مهد آدینه، پزشک آدینه، مقر کتاب خوب و اجرای طرح رقابت در خدمت از جمله برنامه های متنوعی بود که در مصلای قدس قم به اجرا در آمد.
ولدان، نماز جمعه را عبادتی وحدت آفرین و دشمن شکن دانست و گفت: برگزاری نشست های سیاسی مختلف و همایش های مختلف فرهنگی، میزبانی از 121 هزار زائر اربعین از 30 استان و 15 کشور جهان و همچنین حضور و سخنرانی جوانان دانشجو، از جمله اقدام های مهم صورت گرفته در مصلای قدس است.
وی نماز جمعه را حج هفتگی و میعادگاه بیعت با امام زمان(عج) دانست و اظهار داشت: زیرساخت ها و امکانات رفاهی مصلا به صورت هفتگی بررسی و در صورت وجود مشکل، پیش از برگزاری آیین نماز جمعه برطرف می شود.
وی تاکید کرد: با کمک های مردمی و خیراندیشان نیکوکار قم، مصلای قدس توانسته بدون داشتن یک ریال ردیف بودجه شهری، استانی و ملی به طور کامل مردمی اداره شود.
ولدان با بیان اینکه در اسلام به جز دو مورد، چیزی به نام مصلای جمعه نداریم گفت: در اسلام مسجد جمعه داریم و بر اساس این رهنمود، بخشی از شبستان اصلی مصلای قدس قم در سال 97 به مسجد جمعه نام گذاری شد و از امسال اعتکاف برای اولین بار در مسجد جمعه قم برگزار می شود.
7404/ 1175

انتهای پیام /*