وزارت ورزش تنها متولی مسایل فرهنگی نیست

1398/03/01 - 06:51:00 ق.ظ
وزارت ورزش تنها متولی مسایل فرهنگی نیست

«یوسف کرمی» روز چهارشنبه در واکنش به استیضاح وزیر ورزش و جوانان افزود: مساله فرهنگی در خصوص ورزشگاهها نظیر توهین، شرط بندی و ضرب و شتم یا هر گونه مواردی که ما از آن به عنوان اقدامات ضد فرهنگی و غیر اخلاقی نام می بریم، باید توسط جامعه شناسان و مسئولان فرهنگی بررسی شود و سپس قانونگذار قوانین لازم را مصوب کند و در نهایت سهل انگاری و نداشتن نظارت، آن مسئول باید پاسخگو باشد.
وی اظهار داشت: اینکه عده ای با رفتارهای غیر اخلاقی نظم ورزشگاه را ملتهب می کنند، آیا باید تنها وزیر ورزش یا مسئول فدراسیون پاسخگو باشد؟ در حالی که تمامی نهادهای مربوط باید پاسخ دهند و وزارت ورزش نباید تنها پاسخگو باشد.
عضو اسبق تیم ملی تکواندو معتقد است: موضوعات مربوط به ورزش باید به طور کارشناسی در مجلس بررسی شود که در این زمینه در کمیسیون های تخصصی جای چند ورزشکار خالی است که بتواند در چنین مواردی اظهار نظر کنند.
دارنده مدال برنز بازی های المپیک گفت: ورزش یک مقوله تخصصی است و برای هدایت ورزش با مخاطب چندین میلیونی باید آرامش کامل برقرار شود تا سکاندار ورزش بتواند در فضای بهتری برای ورزش تصمیم بگیرد.
کرمی به حضور ورزشکاران در کنار مردم به ویژه در سیل اخیر اشاره کرد و افزود: نخستین گام ها توسط ورزشی ها برداشته شد و نمایندگان مجلس این موضوع را مد نظر قرار دهند.
بررسی استیضاح وزیر ورزش و جوانان و طرح پرسش پنج نماینده از وزیر ورزش چندی پیش در دستور کار کمیسیون قرار داشت که مهمترین آنها اتفاقات غیر فرهنگی ورزشگاه‌ها، اقدامات خلاف اخلاق و همچون شرط ‌بندی، تفرقه قومی در ورزشگاه‌ ها، عدم عدالت‌ محوری در رویکرد وزارت ورزش و نبود اهتمام جدی در وزارتخانه در خصوص جوانان است.
نمایندگان که از توضیحات «مسعود سلطانی فر» قانع نشدند، قرار شد طرح استیضاح برای بررسی به صحن علنی مجلس ارجاع شود.
ورزشی**9250**1067**

انتهای پیام /*