سه میلیون و 200 هزار ورزشکار سازمان یافته در کشور فعال هستند

1397/12/16 - 07:28:00 ق.ظ
سه میلیون و 200 هزار ورزشکار سازمان یافته در کشور فعال هستند

غلامرضا نوروزی روز پنجشنبه در مجمع سالیانه فدراسیون پزشکی ورزشی در مشهد افزود: طبق برنامه ریزی تعداد ورزشکاران سازمان یافته کشور در سال آینده به چهار میلیون نفر خواهد رسید.
وی ادامه داد: امسال کارت خدمات درمان ورزشکاران اینترنتی می شود و با این اقدام از بسیاری از سوءاستفاده ها و تخلفات جلوگیری خواهد شد.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با بیان این که نقش هیات پزشکی ورزشی در تمامی موفقیتهای ورزش کشور در سطح ملی و بین المللی بارز بوده است گفت: پزشکی ورزشی علمی نوپا و جدید در کشور ماست و به قدری رشد یافته که ورزشکاران دیگر برای مداوا رغبت کمتری به رفتن به خارج از کشور دارند.
نوروزی افزود: وظیفه اصلی هیاتهای پزشکی ورزشی حمایت از ورزشکاران به خصوص در زمان مصدومیت است و در همین راستا در بحث درمان خدمات خوبی به جامعه ورزشی کشور طی امسال ارائه شد و از ابتدای سال تا کنون افزون بر 11 هزار ورزشکار در کشور از خدمات درمانی بهره مند شدند.
وی ادامه داد: در بحث فیزیوتراپی نیز خدمات تخصصی به ورزشکاران ارائه شد و افزون بر سه هزار نفر مشاوره به ورزشکاران نیز صورت گرفت.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با تاکید بر تقویت بازرسی از باشگاههای ورزشی گفت:متاسفانه تجویز داروهای غیرمجاز توسط برخی مربیان در باشگاهها، ورزش کشور را به مخاطره می اندازد لذا باید بازرسی از باشگاهها بیشتر شود چون اگر باشگاهها سالم کار کنند جامعه ورزشی نیز سالم تر خواهد بود.
نوروزی با اشاره به حضور فعال کمیته مسابقات این فدراسیون در سطح کشور و در تمامی مسابقات افزود: عضویت فدراسیون پزشکی ورزشی در شورای برون مرزی و عضویت در مجمع پارا المپیک از مهمترین اقدامات این فدراسیون در سال کنونی است.
وی ادامه داد: هیاتهای پزشکی ورزشی استانها، بازوان اصلی فدراسیون در استانها هستند و تعامل خوبی با آنها وجود دارد و با نظارت و تعامل دوستانه هیاتهای استانی به روز شده اند.
1922/7505

انتهای پیام /*