مسابقات سپک تاکرا قهرمانی کشور در گنبدکاووس برگزار می شود

1398/02/10 - 05:25:00 ق.ظ
مسابقات سپک تاکرا قهرمانی کشور در گنبدکاووس برگزار می شود

جواد آجودانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در این دوره از مسابقات که انتخابی تیم ملی بزرگسالان نیز می باشد، تیم های شرکت کننده از 11 استان کشور هستند.
وی بابیان اینکه این مسابقات از 11 تا 13 اردیبهشت درمجموعه ورزشی المپیک گنبدکاووس برگزار می شود، افزود: کرمانشاه، مرکزی، همدان، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، فارس، زنجان، قزوین، کرمان، مازندران و گلستان از استان های شرکت کننده در این رخداد ورزشی هستند.
آجودانی اضافه کرد: گروه بندی تیم ها و زمان برگزاری مسابقات هر تیم، امشب با حضور نمایندگان تیم ها درمحل سالن المپیک برگزار می شود.
رییس کمیته سپک تاکرا استان گلستان که مدیر تیم های ملی این رشته نیز می باشد، از برگزاری مسابقات لیگ سپک تاکرا آقایان در رده بزرگسالان به میزبانی گنبدکاووس همزمان با مسابقات قهرمانی کشور نیز خبر داد.
وی گفت: مسابقات لیگ سپک تاکرا با شرکت 6 تیم گنبدکاووس، کرمانشاه، قزوین، زنجان، سیستان و بلوچستان و همدان برگزار و تیم قهرمان مشخص می شود.
به گفته آجودانی، هم اکنون افزون بر 100 نفر ورزشکار آقا و خانم به صورت سازماندهی شده در رشته سپک تاکرا در گلستان فعالیت دارند که بیشتر آنها بالاخص خانم ها از شهر گنبدکاووس هستند.
به گزارش ایرنا، سپک تاکرا ورزشی شبیه والیبال است که به ‌جای دست از پا برای گذراندن توپ از تور استفاده می‌شود؛ این بازی از ورزش‌های بومی جنوب شرق آسیا بوده و در تایلند، مالزی، لائوس و اندونزی بسیار محبوب است.
درحال حاضر در کل دنیا 3 نوع سپک تاکرا انجام می‌شود که شامل هوپ تاکرا، دبل تاکرا و سپک تاکرای ساحلی است.
شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و در رشته سپک تاکرا در دو بخش خانم ها و آقایان چندین ملی پوش دارد.
/3039/1860

انتهای پیام /*