از جان گرفتن دوباره هامون تا وجود 18 هزار کاربر پهپادهای غیرنظامی

1398/02/08 - 01:52:00 ب.ظ
از جان گرفتن دوباره هامون تا وجود 18 هزار کاربر پهپادهای غیرنظامی

اخبار سایت استان های ایرنا مجموعه ای از اخبار 31 استان کشور است که خلاصه ای از آن در طی 24 ساعت گذشته به شرح زیر گزارش می شود:

*18 هزار کاربر پهپاد غیرنظامی در کشور

نخستین خبر رو با مطلبی در مورد وجود 18 هزارکاربر پهپاد غیر نظامی در کشوراز مرکز استان البرز در کرج آغاز می کنیم که به گفته دبیر کارگروه پهپادهای غیرنظامی کشور 6 هزار و 500 نفر از آنان مالک و خلبان دوره دیده و گواهی نامه دریافت کرده اند.
حامد سعیدی افزود : همچنین 225 واحد، موسسه و شرکت تائید شده امنیتی و هواپیمایی برای ارایه خدمات پهپاد در کشور فعال هستند و در حوزه های خدمات کشاورزی، سمپاشی، معدن، نقشه برداری، طیف سنجی، امداد و نجات، فیلمبرداری و عکاسی فعالیت می کنند.

*از سرگیری تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر

حسین غفاری مدیرعامل شرکت بهره‌ برداری نیروگاه اتمی بوشهر اعلام کرده است که نیروگاه اتمی بوشهر که از هفتم اسفند سال گذشته برای انجام تعمیرات نیمه اساسی از مدار خارج شده بود فردا" دوشنبه نهم اردیبهشت ماه جاری" دوباره تولید برق را از سرمی گیرد.

* بی اثر بودن تحریم آمریکا در صادرات نفت

رمضانعلی سبحانی فر،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در سبزوار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران مکانیزم و شیوه های مختلف برای فروش نفت خود دارد ، گفت : تحریم های نفتی آمریکا نمی تواند خللی برای صادرات نفت ایران ایجاد کند.


* هیچ پست مهم مجرمانه ای تا قبل از قتل طلبه همدانی در صفحه اینستاگرامی قاتل نبود

صبح دیروز یک طلبه همدانی به هنگام خروج از مدرسه علمیه این شهر هدف دو گلوله قرار گرفت و در دم جان باخت و قاتل هم توسط پلیس شناسایی و بامداد امروز به هنگام دستگیری کشته شد اما پستی که او در صفحه اینستاگرامی خود بعد از قتل طلبه گذاشته بود حرف و حدیث های بسیاری را موجب شد مبنی بر اینکه از قبل هم او پست هایی مبنی بر قصد این جرم داشته است که در این رابطه رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان گفت : این تصاویر پس از ارتکاب به قتل بارگذاری شده و پیش از آن هیچگونه پُست مهم مجرمانه ای در این صفحه منتشر نشده بود.

*هشدار برای کاهش قابل توجه آستانه تاب آوری جامعه

اما آنچه در میان اخبار امروز استان ها نیازمند تاملی جدی است خبری به نقل از اصغر عبدالهی معاون پارلمانی سازمان نظام روانشناسی کشور مبنی بر کاهش قابل توجه آستانه تحمل و تاب آوری جامعه در برابر مسائل و مشکلات است.

*افزایش 23 درصدی خرید گندم در کشور

در میان این بارش ها و آثار تخریبی سیلاب ها بر کشور و نگرانی از کاهش برخی تولیدات کشاورزی ، مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد : خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از ابتدای آغاز برداشت این محصول در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 23 درصد افزایش یافته است.
اسماعیل اسفندیاری پور در اراک افزود: 350هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از ابتدای آغاز فصل برداشت این محصول تا کنون از کشاورزان استان های هرمزگان، خوزستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، جنوب استان فارس و ایلام خریداری و در انبارها ذخیره سازی شده است.

* انتقاد از عدم تفویض دو سوم اختیارات قانونی شوراها

محسن هاشمی ، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورا، از عدم تفویض دو سوم از اختیارات قانونی شوراهای اسلامی شهرها، به مدیریت شهری انتقاد کرد و گفت : برای اعمال نظارت بر عملکرد شهرداری ها سیستم کارآمدی وجود ندارد.

*114 کشور متقاضی شرکت در هفتمین جشنواره فیلم شهر

در خبری فرهنگی از استان ها هم دبیرخانه هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر اعلام کرد: از زمان اعلام فراخوان (25 بهمن97) تا پایان مهلت ثبت نام (پایان فروردین 98) در بخش بین الملل این جشنواره، 3هزار و 25 فیلم از 114 کشور جهان متقاضی شرکت در این دوره شدند.
آثار ارسالی شامل 368 اثر بلند داستانی، مستند و انیمیشن و 2 هزار و 657 فیلم کوتاه و نیمه بلند و عموما دارای مضمونی داستانی است.

*احداث 200 هزار واحد مسکن مشارکتی

"در پروژه اقدام ملی 200 هزار واحد مسکن مشارکتی در سطح کشور ساخته می‌شود" هم عنوان خبری است که به نقل از معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید بر روی سایت استان های ایرنا قرار گرفته است.
حبیب اله طاهر خانی در آیین افتتاح بیش از 5 هزار واحد مسکن مهر شهر پردیس با تاکید بر اینکه این پروژه مانند مسکن مهر، پیمانکاری بزرگ دولتی محسوب نمی شود ،افزود : استفاده از ظرفیت موجود شهرها برای ساخت و ساز، عدم اتلاف منابع و محدود نبودن متراژ بنا از مشخصه های اصلی ساخت واحدها در پروژه های مشارکتی اقدام ملی در سطح کشور است.

*آبگیری 35 درصدی تالاب هامون

در کنار اخبار ریز و درشتی که از سیل و بارندگی های یک ماه گذشته در استان ها داشته ایم، ، آبگیری 35 درصدی تالاب هامون در سیستان و بلوچستان بعد از سالها تشنگی ، مطلبی خوشحال کننده برای مردم است.
به گفته استاندار سیستان و بلوچستان ، با اقداماتی که از ماهها قبل انجام شده اکثر کانون های ریزگرد تالاب بین المللی هامون آبیاری شده و کشور همسایه نیز در راستای آبگیری کانون های گرد و غبار تالاب همکاری لازم را داشته است.

*اختصاص 1170 میلیارد ریال تنخواه مقابله با سیل به خوزستان

در خبری از مرکز اهواز هم امید حاجتی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان از اختصاص یک هزار و 170 میلیارد ریال تنخواه مقابله با بحران سیل به این استان تا امروز خبر داد و گفت :مجموع این مبالغ،صرف هزینه پشتیبانی از دستگاه های اجرایی درگیر با سیلاب، استحکام بخشی سیل بندها و نیز اسکان سیل زدگان در اردوگاه ها و بخشی نیز صرف تامین نیازهای اضطراری سیل زدگان شده است.

*بخشودگی یک اعدامی با وساطت خادمان رضوی

از کرمان هم خبری مبنی بر بخشودگی مرد قاتل محکوم به اعدام در زندان مرکزی سیرجان بر روی سایت استان های ایرنا منتشر شده است به گونه ای که پیش از اجرای حکم قصاص با حضور و تلاش خادمیاران رضوی این استان این فرد از سوی اولیای دم بخشوده شد.
مرتضی اخضمی معاون امور خادمیاران نمایندگی آستان قدس رضوی کرمان افزود : این جوان 25 ساله سیرجانی در یک درگیری و نزاع ناخواسته در گوغر بافت فردی را به قتل رسانده و با شکایت خانواده مقتول و درخواست قصاص حدود پنج سال در زندان بازداشت بود.

**************************************
این مطالب گزیده ای از اخبار 24 ساعت گذشته ایرنا در حوزه استانهاست که قرار است از این پس هر روز در قالب بسته خبری منتشر شود.

1042

انتهای پیام /*