بازسازی مناطق سیل زده با تعیین استان های معین آغاز شد

1398/02/03 - 11:12:00 ق.ظ
بازسازی مناطق سیل زده با تعیین استان های معین آغاز شد

به گزارش ایرنا از سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار روز سه شنبه در جلسه نحوه همکاری و مشارکت استانداری های منتخب (معین) در روند بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که با حضور اعضای کمیته های قرارگاه بازسازی و نوسازی در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: 25 استان و بیش از 4 هزار و 400 روستا درگیر باران و سیل بودند ولی قدرت هماهنگی و بسیج شوندگی و تأمین امکانات و منابع و ماشین‌آلات به ویژه در ایام نوروز که همگی به دنبال کار و زندگی خود هستند، به خوبی انجام شد.
قائم مقام قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده تصریح کرد: باید با انسجام وهمکاری و همراهی مردم و نهادهای عمومی غیردولتی و دستگاه‌های اجرایی و نهادهای نظامی، بحران به وجود آمده را مدیریت کنیم چرا که اکنون در مرحله بازسازی هستیم و باید اقدامات لازم برای بازگرداندن مناطق آسیب دیده به وضعیت عادی را اجرایی کنیم.
نجار بابیان اینکه موضوع بازسازی، نوسازی و تأمین خسارت به عنوان اصلی‌ترین دغدغه مردم مبنای تشکیل قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده در وزارت کشور است، تصریح کرد: در سال‌های اخیر ساخت و سازهای زیادی در مسیل‌ها صورت گرفته که این مساله با تغییر مسیر در طبیعت منجر به بروز خسارت های جبران ناپذیر در کشور شده است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بر پیش‌بینی، پیشگیری، آمادگی ومقابله، بازسازی و بازتوانی در خصوص حوادث طبیعی تأکید کرد و با اشاره به تسریع در روند بازسازی مناطق سیل‌زده افزود: راه‌حل اساسی در این گونه حوادث صنعت بیمه است و باید تقویت شده و گسترش یابد.
وی خاطرنشان کرد: کمک‌های جمع آوری شده با توجه به نیاز جدی سیل زدگان به سرعت به مناطق سیل زده ارسال می شود تا با توزیع سریع در کاهش آلام و مشکلات سیل زدگان توزیع شود.
براساس این گزارش تهران، اصفهان، البرز، فارس، کرمان، خراسان رضوی، قم، یزد، سمنان و همدان به عنوان استان های منتخب در روند بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده تعیین شده اند.
اجتمام*7029 * 1095*1193

انتهای پیام /*