مصوبات سفرهای استانی رئیس‌جمهوری به گیلان پیشرفت خوبی دارند

1397/12/14 - 03:43:00 ب.ظ
مصوبات سفرهای استانی رئیس‌جمهوری به گیلان پیشرفت خوبی دارند

به گزارش خبرنگارایرنا محمود واعظی عصر سه‌شنبه در فرودگاه سردارجنگل رشت و در جمع خبرنگاران استان بیان داشت: گیلان برای دولت در ابعاد مختلف حائز اهمیت است لذا وعده‌هایی که رئیس جمهوری در جریان سفرهای گذشته به این استان و مردم مطرح کرده بود، با پیگیری‌های انجام شده، تقریباً همه این وعده‌ها با پیشرفت خوبی همراه است.
وی اتمام پروژه اتصال خط آهن سراسری به رشت را یکی از مهم‌ترین پروژه‌های انجام شده در استان دانست و ادامه داد: رسیدن خط آهن سراسری به رشت اقدام بسیار بزرگی بود که با همت دولت و مسئولان استانی انجام شده است.
واعظی خاطرنشان کرد: بسیاری از پروژه‌هایی که در جریان سه سال پیش اولین سفر رئیس جمهوری به گیلان وعده داده شده بود، به بهره‌برداری رسیده و در خدمت مردم قرار گرفته و بنای دولت بر این بوده که پروژه‌ها در صورت تکمیل و نهایی شدن، بلافاصله افتتاح شوند و چنین نبوده که مردم برای افتتاح این پروژه‌ها منتظر حضور رئیس جمهوری بمانند.
وی اضافه کرد: طی دو تا سه ماه گذشته، جلسات متعددی با حضور استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی داشتیم که در آن مطالبات مردم شهرهای مختلف گیلان مورد بحث و تصمیم‌گیری قرار گرفته و لذا پروژه‌هایی که قرار است در آینده در استان به بهره‌برداری برسد، همه بخش‌ها را شامل می‌شود.
واعظی درباره اهمیت رسیدن خط آهن سراسری به رشت اظهار داشت: این خط آهن با توجه به ظرفیتی که در اتصال به همسایگان شمالی کشورمان وجود دارد، می‌تواند بعد بین‌المللی داشته باشد ضمن اینکه در جریان این سفر اقدام بزرگ دیگری انجام خواهد شد و آن کلنگ‌زنی خط آهن رشت - آستاراست.
رئیس دفتر رئیس جمهوری افزود: در جریان این سفر همچنین برای اتمام باقیمانده اتوبان تهران - رشت، بودجه خوبی گذاشته شده و فردا کلنگ آغاز عملیات این پروژه نیز زده خواهد شد.
واعظی با اشاره به جاذبه‌های گردشگری استان گفت: سیاست دولت سرمایه‌گذاری مطلوب بر روی جاذبه‌های گردشگری گیلان است.
به گزارش ایرنا رئیس جمهوری، جمعی از وزیران و اعضای هیأت دولت روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری میهمان گیلانی ها هستند و نخستین برنامه دکتر روحانی حضور در جمع مردم استان و سخنرانی در ورزشگاه شهر لاهیجان است.
رئیس جمهوری پیش از این نیز در اواخر فروردین ماه سال 94 در پانزدهمین سفر استانی خود و نیز اوایل فروردین ماه سال 96 برای بهره برداری از چندین پروژه مهم عمرانی و صنعتی، به گیلان سفر کرده بود.
7286 / 2007

انتهای پیام /*