75 کیلومتر آتش بُر در شهرستان جهرم ایجاد شد

1398/03/02 - 11:29:00 ق.ظ
75 کیلومتر آتش بُر در شهرستان جهرم ایجاد شد

علیرضا عرب شیبانی، پنجشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: این آتش بُر در محدوده جنگل کاری منطقه "چم سبز و سیستان" شهرستان جهرم که از تراکم پوشش بسیار غنی گیاهان مرتعی برخوردار است و همچنین به دلیل اهمیت مراقبت از این طرح جنگل کاری، احداث شده است.
وی بیان کرد: مبادرت به ایجاد این آتش بُر با توجه به فرارسیدن فصل گرما و احتمال افزایش آتش‌سوزی‌ها در عرصه‌های جنگلی و مرتعی این شهرستان و با هدف اعمال تدابیر و اقدام پیشگیرانه از آتش‌سوزی‌های احتمالی صورت گرفته است.
عرب شیبانی ادامه داد: بر اساس پایش‌های صورت گرفته در حال حاضر مناطق کوه گرم (حد فاصل دوراهی گلدامچه تا لرد خزان)، کوه بلند البرز (حد فاصل خرم‌آباد تا گلوبراق)، کوه سور، کوه سپیدار، روستاهای کوشکسار و آرجویه، کرفت و آبسرد بخش خفر، چهار طاق سیمکان، گرمشت و منطقه کوشک سرتنگ سیمکان این شهرستان به عنوان مناطق بحرانی شناسایی شده و اقدامات لازم برای پیشگیری از آتش سوزی در این مناطق اندیشیده شده است.
او گفت: اقدامات پیشگیرانه برای کنترل و مهار آتش‌سوزی‌ها یکی از راه‌حل‌های در نظر گرفته شده برای کاهش حریق در سطح عرصه‌های منابع طبیعی است و امیدواریم با ایجاد آتش‌ بُر در سایر مناطق بحرانی این شهرستان بتوانیم ضمن پایین آوردن زمان مهار حریق، شاهد کاهش سطح و تعداد وقوع آتش‌سوزی‌ها در عرصه‌های طبیعی باشیم.
عرب شیبانی اظهار داشت: نشست ها و هماهنگی لازم نیز با دستگاه‌های ذی ربط برگزار شده و همچنین تبلیغات محیطی و اطلاع‌رسانی‌های گسترده با رویکرد ترویج فرهنگ نگهداری از درختان و حفاظت از جنگل ها در این شهرستان انجام شده است.
وی، همچنین از مردم خواست هنگام حضور در تفرجگاه ها و عرصه های جنگلی این شهرستان از افروختن آتش پرهیز کنند و در صورت مشاهده حریق در عرصه‌های طبیعی با شماره تلفن رایگان 1504 تماس و ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی را مطلع سازند.
شهرستان جهرم در فاصله 193کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.
9910 /6118

انتهای پیام /*