معاون سازمان گردشگری: 97 درصد شکایت های مسافران نوروزی رسیدگی شد

1398/02/08 - 05:11:00 ب.ظ
معاون سازمان گردشگری: 97 درصد شکایت های مسافران نوروزی رسیدگی شد

به گزارش ایرنا، مراسم تجلیل از عوامل اجرایی و متولی خدمات سفر استان تهران با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از دیگر مسئولان در موزه ملی ایران باستان عصر یکشنبه برگزار شد.
ولی تیموری در این مراسم با بیان اینکه در نوروز 98 شاهد اقدامات مطلوبی در ساماندهی و جذب مسافران و گردشگران در سطح استان تهران بودیم افزود: یکی از دغدغه مسئولان با شروع طرح خدمات سفر خالی شدن پایتخت بود که توانستیم با برنامه ریزی های لازم کمبود گردشگر در ایام تعطیلات نداشتیم.
وی با بیان اینکه صنعت گردشگری فرابخشی است خاطرنشان کرد: در این حوزه 27 نهاد و سازمان دولتی کشور مشارکت دارد و این صنعت موتور محرکه برای سایر بخش ها محسوب خواهد شد.
تیموری گفت: گردشگری این پتانسیل را دارد تا رکود دیگر حوزه ها را برطرف و با اقدامات کارشناسی شده به اقتصاد کمک کند.
وی با بیان اینکه گردشگری یک صنعت ترسو محسوب می شود افزود: بیشترین حجم گردشگران خارجی به کشورمان را سنین بیش از 50سال تشکیل می دهند که می طلبد در این حوزه به شاخص ها و چالش ها بیش تر توجه کرد.
**صادرات صنایع دستی 9میلیارد دلار ارزآوری داشت
استاندار تهران نیز در این مراسم گفت: تولیدات صنایع دستی یکی از منابع رونق اقتصادی محسوب می شود که صادرات این بخش 9میلیارد دلار در سال گذشته ارزآوری برای کشور داشته است.
انوشیروان محسنی بندپی به طرح خدمات سفر نوروزی استان تهران اشاره کرد و گفت: امسال شاهد همکاری و تلاش هایی متولیان امر در این بخش بودیم که توانستند خدمات ارزشمندی را به مسافران ارائه دهند.
وی با بیان اینکه چشم انداز ما باید ارائه خدمات بهتر و کیفی تر در نوروز 99 باشد خاطرنشان کرد: تهران با جاذبه و زیر ساخت خوب خود به عنوان یکی از مقاصد گردشگری محسوب می شود که با شناسایی ظرفیت ها می توان مسافرپذیری آن را بیشتر کرد.
**رشد 2 و نیم برابری بازدید از جاذبه های تهران نسبت به سال گذشته
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران نیز در این مراسم با بیان اینکه طرح خدمات سفر نوروزی از 25 اسفند تا 16 فرودین ماه امسال ادامه داشت افزود: بازدید از جاذبه های استان نسبت به سال گذشته رشد 2 و نیم برابری را تجربه کرد.
دلاور بزرگ نیا خاطر نشان کرد: با شروع طرح خدمات سفر نوروزی، امسال بیش از 3 میلیون و 500 هزار نفر از جاذبه های تفریحی، تاریخی و فرهنگی استان تهران دیدن کردند.
وی تصریح کرد که 622 هزار مسافر و گردشگر نیز از اماکن اقامتی استان بهره مند شدند.
تهرام/7247//6139

انتهای پیام /*