نوبت جراحی در بیمارستان های قزوین بیش از سه ماه طول نمی کشد

1398/02/03 - 11:29:00 ق.ظ
نوبت جراحی در بیمارستان های قزوین بیش از سه ماه طول نمی کشد

به گزارش ایرنا، دکتر عبدالله کشاورز روز سه شنبه در نشست خبری مسئولان دانشگاه علوم پزشکی قزوین که به مناسبت هفته سلامت برگزار شد در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر نوبت های طولانی عمل های جراحی و ارجاع بیمار از بخش دولتی به خصوصی افزود: این تاخیر در نوبت ها عمدتا به 2 دلیل اتفاق می افتد و نمی تواند فقط ناشی از این باشد که پزشکان خودشان با برنامه قبلی این نوبت ها را طولانی کنند.
وی اضافه کرد: یکی از این دلایل آن است که دانشگاه از 2 سال گذشته به دنبال آن بوده که هیچ خدمتی تعطیل نشود و اکنون که 90 درصد درآمد بیمارستان ها در اختیار سازمان های بیمه گر بوده و در خوشبینانه ترین حالت فقط 10 درصد آن نقدی دریافت می شود،
اگر میزان اعمال غیر اورژانسی را با همان ظرفیت سابق حفظ کنیم بیمارستان روز به روز بدهکارتر می شود.
کشاورز ادامه داد: در همین شرایط سخت اقتصادی هزینه تمام اقلام مصرفی مورد نیاز بیمارستان ابتدا باید به طور نقدی پرداخت و سپس تحویل داده شود.
وی گفت: از سوی دیگر نیز منابع بیمه ای به موقع به دست دانشگاه نمی رسد بنابراین مجبوریم هزینه ها را مدیریت کنیم.
کشاورز افزود: دلیل دیگر این تاخیر در نوبت ها آن است که در برخی رشته های خاص اصرار بیمار به اینکه جراحی وی توسط پزشک خاصی انجام شود، نوبت او را قدری طولانی تر می کند.
این اظهارات مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی در پاسخ به سوال خبرنگاری که معتقد بود در کنار نوبت طولانی مدت جراحی ها در برخی بیمارستان های قزوین تا مدت حتی 6 ماه، برخی کلینیک های خصوصی نیز در همان زمان با بیماری که در نوبت عمل است تماس گرفته و پیشنهاد جراحی بیمار را در مراکز خود می دهند و به نوعی می توان این را درز اطلاعات بیمار از بخش دولتی به بخش خصوصی به منظور دریافت هزینه های بالاتر تلقی کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز در این نشست در پاسخ به این سوال ضمن تایید مواردی از این تخلفات، خواستار گزارش مصادیق این مسایل به این دانشگاه شد.
7388*3013

انتهای پیام /*