معاون وزیر ورزش: اقدامات وزارتخانه در صیانت از ورزش پاک ادامه دارد

1398/03/01 - 09:24:00 ق.ظ
معاون وزیر ورزش: اقدامات وزارتخانه در صیانت از ورزش پاک ادامه دارد

«سید عبدالحمید احمدی» روز چهارشنبه در این باره افزود: از حدود یکسال قبل با درخواست وزیر ورزش و جوانان از دادستان کل کشور مقرر شد کارگروهی با حضور نمایندگان دادستانی کل کشور، وزارت خانه های فناوری و ارتباطات کشور، اطلاعات، ورزش و جوانان، صنعت و معدن و تجارت، پلیس فتا و بانک مرکزی برای بررسی ابعاد و شناسایی شاهراه های اصلی تخلف تشکیل شود.
وی ادامه داد: عمده تهدید این سایتها احتمال تأثیر بر نتایج مسابقات یا عملکرد عوامل باشگاه ها و تبانی و رواج پولشویی سیستماتیک در بدنه ورزش است که مغایر با ارزش های فرهنگی جامعه و روح حاکم بر ورزش است.
معاون وزیر ورزش گفت: در همین راستا با تاکید «مسعود سلطانی فر» به فدراسیون فوتبال و معاونت های قهرمانی و فرهنگی و حراست وزارت ورزش، موضوع شناسایی و برخورد با این سایتها، شرط بندی و شبکه های هرمی در فوتبال همچنان با جدیت ادامه خواهد داشت.
بررسی استیضاح وزیر ورزش و جوانان و طرح پرسش پنج نماینده از وزیر ورزش چندی پیش در دستور کار کمیسیون قرار داشت که مهمترین آنها اتفاقات غیر فرهنگی ورزشگاه‌ها، اقدامات خلاف اخلاق و همچون شرط ‌بندی، تفرقه قومی در ورزشگاه‌ ها، عدم عدالت‌ محوری در رویکرد وزارت ورزش و نبود اهتمام جدی در وزارتخانه در خصوص جوانان است.
نمایندگان که از توضیحات «مسعود سلطانی فر» قانع نشدند، قرار شد طرح استیضاح برای بررسی به صحن علنی مجلس ارجاع شود.
ورزشی**9250**1067**2024

انتهای پیام /*