اخبار و رویداد ها

تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری در چارچوب برنامه سلامت غذا بین ایران و هلند با حضور نمایندگان دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی و واخنینگن هلند امضا شد.
 
 
گنبدکاووس - ایرنا - مدیر جهادکشاورزی گنبدکاووس گفت: این شهرستان با تولید سالانه 700 تا 900 هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی حدود 23 درصد تولیدات این بخش در استان گلستان را دارد.
 
 
ارومیه- ایرنا- رییس نهاد کتابخانه های عمومی خوی با اشاره به برگزاری سلسله نشست های کتابخوان ویژه کودکان و نوجوانان با اهداف ایجاد فضای مفرح و به منظور انس بیشتر با کتاب و مطالعه گفت: امسال 25 مورد از این نشست ها در کتابخانه های عمومی این شهرستان برگزار شده است.
 
 
اسلام آباد - ایرنا -ˈعمران احمد خان نیازیˈ رییس حزب تحریک انصاف که با کسب اکثریت آرای نمایندگان مجلس ملی به عنوان بیست و دومین نخست وزیر پاکستان انتخاب شده، امروز با حضور در کاخ ریاست جمهوری سوگند خدمت یاد کرد.
 
 
ساری- ایرنا- استاد اقتصاد دانشگاه مازندران معتقد است که تغییر وزرا نه تنها هیچ کمکی به شرایط اقتصادی کشور نمی کند، بلکه شکاف های بیشتری را میان دولت و دیگر ساختارهای سیاسی و اقتصادی ایجاد و امید و آرامش مردم را نیز به شدت کم می کند.
 
 
تهران- ایرنا- دبیرکل کانون صرافان ایران با تاکید بر اینکه «هنوز تقاضاهای اصلی در بازار ارز، غیرواقعی است»، گفت: اگر این تقاضاها کنار گذاشته شود، بازار تا دو هفته آینده به پایداری می رسد و می تواند به تقاضاهای ارز خدماتی پاسخ دهد.
 
 
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل فنی و حرفه ای لرستان گفت: 13 روستای این استان در اجرای طرح توزیع عدالت آموزشی و کاهش آمار بیکاری به عنوان پایلوت آموزش های فنی و حرفه ای انتخاب شدند.
 
 
قم - ایرنا - آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: وظیفه علما سکوت در برابر جریان های اجتماعی نیست بلکه همواره در مقابل توطئه هایی که حیات جامعه اسلامی را به خطر انداخته، وارد میدان شده و شهادت را به جان خریده اند.
 
 
ساری- ایرنا- استاد اقتصاد دانشگاه مازندران معتقد است که تغییر وزرا نه تنها هیچ کمکی به شرایط اقتصادی کشور نمی کند، بلکه شکاف های بیشتری را میان دولت و دیگر ساختارهای سیاسی و اقتصادی ایجاد و امید و آرامش مردم را نیز به شدت کم می کند.
 
 
شیراز - ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه پرداخت وجه نقد در مطب های پزشکان پذیرفته نیست گفت: پزشکان باید با گذاشتن کارتخوان و استفاده از آن برای دریافت الکترونیک وجوه، جلو شبهات مبنی بر فرار مالیاتی را بگیرند.
 
 
یاسوج - ایرنا - بخشدار چروسا گفت: 2 هکتار از پوشش جنگلی بخصوص درختان بلوط این بخش در منطقه کوه گلی در آتش سوخت.
 
 
جاکارتا - ایرنا - سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ایران با ورود به جاکارتا، راهی دهکده بازیهای آسیایی شد و با کادر سرپرستی کاروان دیدار و گفت و گو کرد.
 
 
اراک - ایرنا - معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی استان مرکزی گفت: استقبال مردان از ظرفیت های مشاوره برای حل مشکلات کمرنگ است که این مهم ریشه در بی اعتقادی آنان به روانشناسان و کافی دانستن خود در حل مشکلات برمی گردد.
 
 
سنندج - ایرنا - کاهش بارندگی و منابع آبی در چند سال گذشته و به تبع آن بحران تولید انرژی در کشور باعث شد راهبرد تولید برق و جریان الکتریسیته مورد نیاز از طریق سامانه های خورشیدی و انرژی های تجدیدپذیر، بیش از پیش اهمیت پیدا کند.
 
 
زنجان - ایرنا - سفر 2 روزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به زنجان و برگزاری جشنواره ملی آش از مهمترین رویدادهای هفته گذشته استان بود.
 
 
گرگان - ایرنا - مدیر کل ارزیابی عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری گلستان گفت: وضعیت کلی دستگاه های اجرایی استان مطلوب و رضایت بخش است، اما عملکرد مدیران زیر ذره بین بوده و به صورت متناوب و مستمر بررسی و ارزیابی می شود.
 
 
تهران- ایرنا- سرپرست پروژه کاوش بنای آرامگاهی گورستان اودلو شهرستان بیله سوار،گفت: بررسی های اولیه در گورستان اودلو نشان می دهد این محوطه یک گورستان بوده که در دوره میانه اسلامی مورد استفاده قرار گرفته است.
 
 
ارومیه- ایرنا- مدیرکل امور شهری و استانداری آذربایجان غربی گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر خوی در ارزیابی سال گذشته در حوزه میزان تحقق بودجه و انجام پروژه های عمرانی در سطح استان مقام نخست را کسب کرده است.
 
 
تهران- ایرنا- کمیته داوران فدراسیون فوتبال، اسامی داوران قضاوت کننده در هفته هفتم لیگ برتر فوتسال کشور را اعلام کرد.
 
 
تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی گفت: سامانه های هواشناسی نشان می دهد با نفوذ جریان شمالی به کشور، از امروز هوای بیشتر مناطق کشور، خنک تر و با وزش باد همراه خواهد بود.
 
 

TotalRecords:98620
rPP:20
TotalPageCount:4931
CurrentPage:1
PageNumberLength:15